Filly - hmyz rodiny Locustovcov

Anonim

Filly - hmyz z radu Orthoptera superfamily Locust. Ich najbližší príbuzní sú kobylky a cvrčky.

Vzhľad klietok

Doteraz je známych viac ako 3 800 druhov tohto hmyzu. Len v Rusku existuje viac ako šesťsto druhov.

Klisnička je hmyz veľmi podobný koník. Má rovnaké usporiadanie zadných nôh: s kolenom zdvihnutým vysoko nad telom. Na zadnej strane kobylky a kobylky sú zložené tvrdo elytra. A na hlave oboch druhov hmyzu sú anténne antény. Dokonca aj klisnička skoro ako kobylky, len oveľa hlasnejšie!

V skutočnosti je na prvý pohľad pre neinformovanú osobu ťažké určiť, kto je pred ním. Koník a klisnička (hmyz) sú veľmi podobné. Fotografie oboch to len potvrdzujú.

Image

Existujú však rozdiely. Stačí sa pozorne pozrieť. V podstate sú spôsobené tým, že hmyz vedie úplne iný životný štýl.

Kŕmenie kliat

Medzi teplý teplý deň, môžete často vydesiť kŕdeľ hmyzu, ktoré vyzerajú ako kobylky z trávy. Ale je bezpečné povedať, že toto je kobylka. Koniec koncov, kobylky sú prevažne nočné a počas dňa sa niekde skrývajú. Až pri súmraku idú títo dravci na lov.

Filly (hmyz) jej vegetáciu. Preto nemusí čakať na noc. A stojí za zmienku, že tento bylinožravec hmyz ľahko prispôsobí jesť akékoľvek rastliny: ich listy, semená, ovocie, av niektorých prípadoch, stonky.

Škody spôsobené poľnohospodárskymi výplňami

Mnohí veria, že sú veľmi neškodné. Koniec koncov, aj keď patria k kobylke, sú jedinými hmyzmi. Avšak, v roku 1939, KN Filatov, vedúci výskumník v Čeljabinskej pevnosti All-Union inštitútu ochrany rastlín, pripravil správu o dynamike kobyliek non-kobylky, to znamená, kobylky.

Image

Jeho výskum ukázal, že nebezpečenstvo môže byť pre poľnohospodárstvo. Podľa dokumentárnych údajov v rokoch 1883-1892 tieto nenávistné hmyzy pravidelne ničili plodiny na veľkých plochách v okrese Kurgan. Bola to skutočná katastrofa pre roľníkov. A až v roku 1892 sa ľudia v celom dave vydali na manuálny lov. S pomocou špeciálnych prístreškov sa im podarilo chytiť 155 951 básnikov!

Miestni historici hovoria, že v roku 1894, keď bol posledný hmyz pochovaný v zemi, majiteľ továrne na prášok Balakshin postavil na počesť tejto udalosti na vlastné náklady pamiatku. Bohužiaľ, dodnes sa to nezachovalo.

Bojujte proti klisničke

Keď sme si všimli tento škodlivý hmyz v záhrade alebo na záhrade, mali by sme sa pokúsiť znížiť počet listov s častým postrekovaním. Zvýšená vlhkosť vzduchu má negatívny vplyv na ich reprodukciu.

Spracovateľské závody 3% roztok Bordeaux kvapaliny pomáha zbaviť sa klisien. Jesť rastliny, ktoré boli postriekané jedom, hmyz umiera za 1-3 dni.

Image

Tak, že budúci rok sa invázia klietok nevráti, je potrebné kosiť všetky rastliny z ramien na jeseň, hlboko orať pôdu a spáliť. To zničí vajcia klisny v zemi.

Je tu ešte jedna cesta - chovať ježkovcov na mieste. To je pre koho sú klisničky a iní škodcovia záhrad a záhrad radosťou! Súčasne títo draví predátori zničia spolu s plnivami slimákov a myší, ak si myslia, že sa usadí na mieste.

Vonkajšie rozdiely medzi kobylkami

Z vyššie uvedeného je jasné, prečo sa tento hmyz nedá zamieňať. Koniec koncov, kobylky jesť larvy a škodlivý hmyz, prospech človeka. A naopak, samica je sama o sebe škodcom, ktorý ničí úrodu. Pretože je tak dôležité vedieť, ako sa dajú rozlíšiť vzhľadom.

V porovnaní s koníkmi je klisnička hmyz s pomaly sa pohybujúcou hlavou. Jej tlama je tupá, s mocnými čeľusťami.

Image

Je známe, že kobylky sú pripisované podradnému dlhosrstému a kobylkovi krátkosrstému. To je pochopiteľné. Koniec koncov, klisnička nemusí hľadať obete s ich pomocou. Nepotrebuje loviť, sledovať svoju obeť.

Klisnička je hmyz, ktorý má podlhovasté brucho, ktoré je dlhšie ako koník. Je to spôsobené tým, že množstvo potravy, ktorú musí stráviť, je dosť veľké.

Predné končatiny slúžia klisničke iba ako podpora, zatiaľ čo kobylka s ich pomocou chytí a drží obeť. Preto v bylinnom hmyze sú tieto končatiny slabšie a kratšie. Menej vyvinuté v filé a zadných nohách. Preto jej skoky nie sú tak veľké ako skoky.

Samice týchto druhov hmyzu majú výraznejšie rozdiely. Samica trávnatého koníka má za sebou pomerne veľké oválne umiestnenie v tvare meča. V klbku je krátke a takmer neviditeľné pre ľudské oko. Vkladá vajíčka priamo do pôdy.

Sluchové orgány

Nie každý vie, že veľa hmyzu nepočuje so svojimi ušami vôbec, ako je to zvykom u cicavcov, vtákov a plazov. Napríklad kobylky používajú na tento účel nohy. Sluchové orgány sú umiestnené na nohách predných končatín.

Image

Plnivá skryli uši vôbec. Ich sluchové orgány sa nachádzajú na bokoch brucha, v oblasti prvého segmentu.

Orgány zvukovej reprodukcie na klisnách

V horúcom popoludní je na poliach a lúkach hlasné chvenie. Zvyčajne sa ľudia usmievajú, keď počujú tieto zvuky, a hovoria: „To je, ako boli kobylky naháňané!“ Ale toto je zlý úsudok!

Kobylky, prirodzene, sedia ticho počas dňa. Preto nie je možné ich počuť. Pozerajúc v širokom dennom svetle, či už na kobylky alebo na klbko. Okrem toho to robia iba muži. V tomto "hudobnom" spôsobe priťahujú ženy. Existuje druhé vysvetlenie hlasného spievania mužských kliat. S ich zvukmi varujú ostatných mužov, že toto územie je už obsadené.

Produkujte ich zvuky klbko, trením tuberkuly umiestnené na stehnách zadných nôh, okolo žily pod elytra.

Farbenie plemien

Zaujímavosťou je, že farba svätojánskeho chleba nezávisí od vzhľadu druhu, ale od životného prostredia. Ak sa okolo rastúceho hmyzu veľa svetle zelenej, dostanete zelenú klisňu. Hmyz, ktorý žije v stepi, kde je menej zelene, ale veľa hnedej pôdy, pozdĺž ktorej sa musíte pohybovať, bude sivohnedé.

Image

Aj keď dolné krídla v niektorých druhoch majú jasnú farbu. Napríklad v modro-okrídlenom a červeno-okrídlenom klbku, okrem ochranného sfarbenia elytra, existuje aj metóda ochrany proti nepriateľom.

Image

Očakávajúc hroziace nebezpečenstvo, prudko stúpajú s hlukom a odhaľujú svoje jasné krídla. A za chvíľku zase idú dole. Zo strany to vyzerá ako jasné záblesky ohňostrojov.

Zaujímavé články

Lyubka-Doppel (Platanthera Bifolia). Lyubka zweiblättrig - Nachtviolett

Einjährige Trockenblume (Immortelle): Beschreibung, Lebensraum, heilende Eigenschaften

Kurze Biographie von Talakova Jenna

Edler Spinell: Sorten, Beschreibung, Eigenschaften des Minerals, praktischer Wert