Brachypelma emilia spider (Brachypelma emilia): otázky, ktoré sa týkajú budúcich majiteľov

Anonim

Mačky, psy, papagáje - domáce zvieratá známe. Avšak, všetci prinášajú veľa problémov, potrebujú pozornosť, často porušujú pokojnú atmosféru v dome so zvukmi. Ale sú tu pokojní maznáčikovia. Len teraz pre mnoho ľudí spôsobujú strach a hrôzu. Tieto zvieratá sú tarantule s latinským názvom Brachypelma emilia.

Čo sú to pavúky?

Brachypelma Emilia je druh pavúka z rodu Brachypelma. V prírodných podmienkach žijú v polopúštnych oblastiach Mexika. Pavúky radšej schovávajú pod koreňmi stromov, kameňov, občas kopať diery. Tarantuly priťahovali pozornosť človeka svojou veľkou veľkosťou. Napríklad dospelá žena má nasledujúce parametre:

  • veľkosť tela - asi 6, 5 cm;
  • rozpätie labky - do 12, 5 cm;
  • hmotnosť - od 15 do 16 g.

Ale nielen veľkosť tarantule záujemcov. Hlavnou výhodou pavúka je jeho pôvodná farba. Telo jednotlivca má tmavú farbu. Na labkách sú škvrny červenej alebo oranžovej farby. Na zadnej strane je čierny trojuholník. To, že odlišuje tohto pavúka od ostatných členov rodu Brachypelma.

Image

Sú nebezpečné?

Brahipelma Emilia sa desí s pomerne veľkou veľkosťou a nezvyčajným názvom "tarantula". Na tomto zozname desivých vlastností končí. Taký pavúk sa dá ľahko kúpiť ako exotické zviera. Pre človeka nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo. Samozrejme, môže uhryznúť. Pavúk sa na svojho majiteľa nezvykne. Majiteľ však najčastejšie vyvoláva útoky. Osoba pri nesprávnom zaobchádzaní vystraší pavúka. Pet uhryzne späť, pretože sa cíti v nebezpečenstve a snaží sa chrániť.

„Takmer som zomrela z uhryznutia pavúka Brachypellma Emilia!“ Takéto vynálezy sa nachádzajú na internete. Sú publikované pre zábavu čitateľov, ale nie pre vzdelávanie. V skutočnosti, Brachypelma emilia v podstate robí "suché sústo". Zavádza jed veľmi zriedka, ale aj keď sa to stane, človek nie je v nebezpečenstve. Spider kousnuti sú podobné osy.

Dajte si pozor na toto exotické zviera je potrebné len pre ľudí s vysokou citlivosťou na bodnutie hmyzom. Od kontaktu s pavúkom je zachrániť deti a iné domáce zvieratá. Niektorí triari hovoria o smrti mačiek po uhryznutí. Ďalším dôležitým bodom je, že nie je možné umiestniť niekoľko tarantúl na jedno terárium. Najsilnejší jednotlivec zabije a bude jesť iných.

Image

Kde si udržať exotické zviera?

Pre spider-tarantula Brahipelma je Emily povinná vytvoriť priaznivé podmienky pre biotop. V teráriu ako podstielku môžete dať kokosový substrát. Obyčajná pôda nie je vhodná, pretože obsahuje obrovské množstvo mikroorganizmov, ktoré môžu poškodiť pavúka. Je tiež dôležité zakúpiť:

  • pinzety (pre tých, ktorí majú strach zobrať šváby do svojich rúk, odstrániť porazené jedlo z terária, kožu po pavučine);
  • Miska na pitie;
  • dekoratívne prvky (niektoré zlomené kokosové orechy, džbány, ktoré by mohli slúžiť ako prevrátená forma úkrytu pre tarantule).

Vlhkosť v teráriu sa odporúča udržiavať na úrovni 60-70%. Tento indikátor sa dosahuje v dôsledku prítomnosti nápoja v teráriu a postreku 1/3 substrátu. Priaznivá teplota pre pavúka je 25–28 ° C. Je veľmi dôležité, aby ste exotické zviera nevystavovali náhlym zmenám teploty. Za takýchto podmienok môže pavúk zomrieť.

Čo jesť tarantula?

Brahipelma Emilia môže jesť a rôzne hmyz, a malé zvieratá. Pri výbere obetí, majitelia najprv pozrieť na veľkosť svojho domáceho maznáčika. Krmivo prijaté tak, že nie viac ako telo tarantule. Malé mramorové šváby sú najvhodnejšie pre malých pavúkov. Asi 5 hmyz je dosť na týždeň. Dospelí sa kŕmia 1 krát za 2 týždne. Aj naďalej ponúkajú šváby. Strava pavúkov môže tiež pozostávať z múch, kobyliek, svätojánskeho chleba, novorodencov.

Potraviny pre tarantule možno nájsť v obchodoch so zvieratami. Nebojte sa vziať šváby. Ak uniknú z plechovky alebo boxu, nebudú v byte žiť. (Presne mramorové šváby) potrebujú úplne odlišné životné podmienky.

Image

Ako rýchlo pavúk rastie?

Tarantula Brachypelma emilia sa vyznačuje veľmi pomalým rastom. Samice sa pohlavne dospievajú o 3-4 roky a muži o 2, 5 roka. Pravidelne pavúky molt. Tento proces znamená rast jednotlivcov. Neskúsení majitelia sa obávajú. Pred ňou, pavúk odmietne jesť, tkanie web v teráriu.

V jednej z fáz liatia môžete vidieť, že tarantula leží na zadných nohách. Nebojte sa a myslíte si, že pavúk je mŕtvy. V tejto pozícii je jedinec niekoľko hodín. Po vylievaní v teráriu už môžete vidieť pavúka v jeho normálnej forme a jeho vyradenú kôru. Tarantula sa zdá krajšia. Farby po uvoľnení získajú jas.

Image

Ako sa chovajú pavúky?

Šľachtiteľský proces je veľmi zaujímavý v mexickom pavúku Brachypelma emilia. Muž je na to pripravený po roztieraní. V noci vo svojom teráriu spletie špeciálnu sieťku, pod ňou vylezie a uvoľní kvapku spermy. Potom pavúk vylezie z pavučiny a sedí na ňom a zachytí túto kvapku pomocou kopulačného zariadenia (žiarovky s háčikmi). Tarantula ďalej výrazne mení správanie. Stáva sa aktívnejším, neustále sa snaží dostať von z terária. To je znamenie, že domáce zviera je pripravené na hnojenie.

Pred párením sa majiteľovi odporúča kŕmiť samicu. Musí byť plná. Je to nevyhnutné, aby samica po oplodnení nejedla samca. Po párení je samec uložený v teráriu, kde žil predtým. Brahipelma Emilia, po nejakom čase po úspešnom oplodnení, začína splietať hniezdo. Vloží do neho vajcia. Na samom konci pavúk prilieha spojka, tvorí kuklu vo forme lopty. Začne sa doba inkubácie, ktorá trvá približne 92 dní. Po určitom čase sa z kuklu vyberú drobní pavúky.

Image

Stojí za zmienku, že jednotlivci, ktorí sa líšia podľa pohlavia, majú odlišnú dĺžku života. Muži sú pozorovaní žiť asi 3 roky. U žien je toto číslo oveľa vyššie. Žijú asi 20 rokov s náležitou starostlivosťou.

Zaujímavé články

Lyubka-Doppel (Platanthera Bifolia). Lyubka zweiblättrig - Nachtviolett

Einjährige Trockenblume (Immortelle): Beschreibung, Lebensraum, heilende Eigenschaften

Kurze Biographie von Talakova Jenna

Edler Spinell: Sorten, Beschreibung, Eigenschaften des Minerals, praktischer Wert