Ohio River: opis, charakter toku

Anonim

Najväčším bohatým ľavostranným prítokom rieky Mississippi je rieka Ohio, ktorá nesie svoje vody vo východných Spojených štátoch. Predtým, než mu poskytneme opis, zvážte, čo predstavuje rezervoáre Severnej Ameriky a stručne reprezentujte územie, cez ktoré tečie Ohio.

Všeobecné informácie o riekach Severnej Ameriky

Všetky vodné útvary Severnej Ameriky patria k povodiam troch oceánov: Arktíde, Tichomoria a Atlantiku. Hlavný rozvod je posunutý do Tichého oceánu (na západ), ktorý dostáva oveľa menej sladkej vody z kontinentu ako Atlantik. V Severnej Amerike je oblasť vnútorného odtoku zanedbateľná a zaberá iba určitú časť Veľkej panvy a malú zónu severne od Mexickej vysočiny.

Rieky Severnej Ameriky sú rozdelené do troch typov podľa zdrojov energie: podzemná voda, ľadová, snehová a dažďová voda. Pre rieku Ohio (prítok Mississippi) je charakteristický zmiešaný druh.

Image

Ohio Štát: geografia

Na stredozápade USA je rieka. Územie je viac ako 116 tisíc kilometrov štvorcových, čím sa kraj zaraďuje medzi všetky štáty na 34. mieste.

Hranice štátu na severe s Kanadou, na východe - s Pensylvániou, na juhovýchode - so Západnou Virgíniou, na juhu, západe a severozápade, resp. So štátmi Kentucky, Indiany a Michiganu. Rieka rovnakého mena tečie pozdĺž južnej hranice štátu. Jeden z najväčších amerických jazier s názvom Erie sa nachádza na severnej hranici.

Pobrežná nížina sa rozprestiera naprieč severným štátom štátu (pozdĺž jazera Erie). Jeho severozápadná časť je obsadená regiónom, ktorý sa nazýva "Veľký čierny močiar". Niekedy v priebehu storočia a pol boli tieto miesta najrozsiahlejšie mokrade striedajúce sa s malými suchými ostrovmi Zeme. Teraz, vďaka nárastu počtu prisťahovalcov na týchto územiach, je pôda takmer úplne vyčerpaná a premenená na úrodnú poľnohospodársku pôdu.

Južnú časť zaberá Allegheny Plateau (Allegan), ktorá je súčasťou Appalačského horského systému. Rozprestiera sa na lôžkach mnohých riek. Najväčší z nich je rieka Ohio (prítok Mississippi).

Na východ sa náhorné plošiny postupne presúvajú do hôr Západnej Virgínie. Na juhovýchodných kopcoch pokrytých lesmi sa nachádzajú prírodné parky Ohio, medzi ktorými je najobľúbenejšie Hawking Hills.

Image

Popis rieky Ohio

Rozloha povodia je 528100 m2. kilometre. V chladnom období roka sa vyskytujú veľké povodne, nízke letné a jesenné minimum s minimom v období od augusta do septembra.

Ohio rieka vzniká blízko Pittsburgh, kde sútok Monongaheel a Allegheny riek tečie z Appalačských hôr. Dĺžka rieky je 1579 km. Celková dĺžka spolu s Allegheny je 2102 kilometrov. Na Apalačskej plošine tečie rieka až do Louisville v Ohiu a potom jej trasa leží pozdĺž centrálnych plání.

Na brehoch rieky Ohio je mnoho veľkých miest, z ktorých najväčšie sú: Huntington, Pittsburgh, Cincinnati, Portsmouth, Louisville, Covington, Evansville, Wheeling a Metropolis.

Image

hydrológia

Ohio rieka, ako je uvedené vyššie, má zmiešanú ponuku. V blízkosti mesta Metropolis je priemerná spotreba vody približne 8 000 metrov kubických. za sekundu a ročný prietok je približne 250 kubických km.

Najväčšia voda stúpa v Pittsburghu 10 - 12 metrov, v Cincinnati - od 17 do 20 metrov, pri ústí rieky - 14 - 16 metrov. Často sa tu vyskytujú povodne, najmä katastrofické v rokoch 1887, 1913, 1927 av roku 1937.

Žiaľ, riečne vody sú silne znečistené priemyselnými odpadovými vodami z mnohých podnikov nachádzajúcich sa na brehu nádrže.

Prítoky a charakter rieky Ohio

Jeho najväčší prítok (vľavo) - p. Tennessee. Je tvorený sútokom v meste Knoxville z riek Halston a francúzskeho Brodu. Pravé veľké prítoky: Miami, Maskingham (Maskingum), Sayoto, Wabash. Zostávajúce najväčšie ľavostranné prítoky sú: Lízanie, Kentucky, Salt, Canawa, Guyandotte.

Rieky Allegheny a Monongahela, ktoré tvoria rieku Ohio, pochádzajú z Appalačských hôr. Pred Louisville, nádrž tečie cez Appalachian Plateau, a potom cez územie centrálnych plání.

Image

lodné

Rieka Ohio je splavná po celom území (2, 7 m - garantovaná hĺbka kanála). Na zabezpečenie hĺbky prechodu plavidiel na rieke bolo postavených niekoľko vodárenských zdrojov.

Približne 4000 kilometrov je celková dĺžka splavných vodných ciest v povodí. Existuje niekoľko kanálov postavených okolo mesta Louisville obísť pereje v týchto miestach. Aj v povodí sú veľké vodné elektrárne. Väčšina z nich sa nachádza na rieke Tennessee.

záver

Treba poznamenať, že most bol postavený v roku 1928 cez rieku, spájajúci mesto Gallipolis v Ohiu s Point Pleasant of West Virginia.

A ďalší zvláštny fakt je, že Asteroid (439) Ohio, objavený v roku 1898, bol pomenovaný po rieke.

Zaujímavé články

Lyubka-Doppel (Platanthera Bifolia). Lyubka zweiblättrig - Nachtviolett

Einjährige Trockenblume (Immortelle): Beschreibung, Lebensraum, heilende Eigenschaften

Kurze Biographie von Talakova Jenna

Edler Spinell: Sorten, Beschreibung, Eigenschaften des Minerals, praktischer Wert