Ar slyva yra uogų ar vaisių? Ar slyva yra medis ar krūmas?

Anonim

Slyvų - vaisių augalų iš didžiulės šeimos Pink (Rosaceae). Daugelis gerai žinomų vaisių ir uogų augalų, pavyzdžiui, obuolių, vyšnių, vyšnių, abrikosų, persikų, braškių ir aviečių, priklauso tai pačiai sisteminei grupei. Mes suprasime klausimą, kuris dažniausiai skamba taip: „Ar slyva yra uogas ar vaisius?“. Nieko nenuostabu, kad daugelis supainioja sąvokas.

Slyvų - uogų ar vaisių?

Tarp vaismedžių slyvų užima garbinga vieta, nes nuo seniausių laikų žmonės ją augina derliaus labui. Paruoškite iš slyvų, dulkių, vyšnių slyvų, saldžių patiekalų, padažų ir spiritinių gėrimų. Slyva yra medis arba krūmas, kurio aukštis nuo 1 iki 6 m. Visos veislių grupės ir laukinės rūšys yra augaliniai augalai.

Vaisiai - odnosostochkovaya drupe - formuojami gėlės vietoje po apvaisinimo. Iki brandinimo, pericarpas išlieka kietas, žalias. Kaip maistinės medžiagos kaupiasi, vaisiai tampa sultingesni, o viduje, specialiame lizde, susidaro kietas kaulas su sėklomis.

Image

Kokie yra vaisiai?

Terminas „vaisiai“, kuris nebuvo vartojamas moksliniu būdu, labai ilgą laiką atėjo iš lotynų kalbos į rusų kalbą. Tačiau medicinoje, dietologijoje, virimo ir kasdieniame gyvenime žodis yra labai populiarus, nors ne visi gali tai teisingai interpretuoti. Koks skirtumas tarp vaisių ir uogų? Slyvoje nurodoma, kuri iš šių dviejų grupių?

Manoma, kad vaisiai yra tokie patys, kaip ir vaisiai, nes taip žodis fructus išverstas iš lotynų kalbos. Kitos valgomosios augalų dalys ir patys augalai vis dar gali priklausyti tokioms ekonominėms grupėms kaip daržovės, grūdai, riešutai. Tarp vaisių yra dvi sultingų vaisių grupės: drupes ir uogos. Jie skiriasi nuo sėklų skaičiaus ir kitų ženklų.

Gerai suprasime: slyva yra vaisius arba uogas. Būtina atskirti mokslinius terminus ir ekonominius apibrėžimus. Botanikos augalų vaisių rūšys skiriasi nuo pericarpo ir sėklų skaičiaus. Yra 4 pagrindinės grupės - sausos ir sultingos, sėklinės ir daugiasukės.

Image

Ar slyvos turi kokio tipo vaisius?

Narkotikai - slyvos, vyšnios, abrikosai - sultingi, juose yra viena sėklų. Uogos taip pat yra sultingos, bet yra daugkartinių vaisių. Jie kyla iš vieno ar kelių dailidžių. Visiškai atskirti nuo mėsingos uogos su plona oda, pvz., Vynuogėmis, ir odos uogomis, kuriose perikarpas yra storas, kaip oranžinė. Taigi yra slyvų arba vaisių? Antroji koncepcija yra platesnė ir apima pirmąjį, ty, uogos yra vaisių rūšis.

Botanikos mokslo atstovai, nedvejodami, nustatys: slyvų yra uogų ar vaisių. Matydami sultingus slyvų ir vynuogių vaisius, jie pasakys, kad priešais juos yra drupė ir uogas. Mitybos specialistas, pardavėjas, paprastas žmogus paaiškins, kad abu yra vaisiai. Kiekvienas bus teisingas savo argumentuose ir išvadose. Taigi slyva nėra uoga. Čia reikėtų priminti, kad uogos taip pat gali būti priskirtos vaisiams, kurie ekonominėje veikloje nėra kasdieninis gyvenimas. Galų gale, visa tai - vaisiai (lat. Fructus).

Image

Ar slyvmedžiai ar krūmai?

Išvaizda augalai gali būti priskirti skirtingoms gyvenimo formoms. Pagrindinės jų grupės yra šios: medžiai, krūmai, žoliniai augalai, lianos. Gyvenimo formos yra tam tikras prisitaikymas prie egzistavimo sąlygų.

Nesunkiai suprasdami pirmiau minėtą problemą - slyva yra uogų ar vaisių - sunkiau atsakyti į gyvenimo formą. Išvaizda augalai, priklausantys „Plum“ gentims, yra maži medžiai ir krūmai. Labiausiai paplitęs tipas - namų sodo slyva. Lauke medis randamas Kaukaze.

Image

Įvairių rūšių Prunus

Iki šiol miškuose, palei sijas ir griovius, yra laukinių slyvų, tačiau dauguma šios rūšies augalų rūšių jau seniai auginamos. Jie suteikia daug vidutinių ir didelių skirtingų spalvų vaisių derliaus, turinčio būdingą plokščią kaulą. Jų ilgis paprastai viršija storį 1, 5 karto, skersmuo - nuo 1 iki 3 cm, sukurtos naujos veislės, suteikiančios didelius vaisius iki 8 cm dydžio, saldaus skonio ar rūgštumo. Bendrosios rūšys Eurazijoje:

- Namų sodas - įprastinė forma centrinei Rusijai.

- Thorny, erškėčiai, drebulys - mažas, labai sunkus krūmas su mėlynais vaisiais.
- Sparked, cherry plum - medis, kuris pasiekia 8 m aukštį. Laukinėje formoje randama Kaukaze ir Centrinėje Azijoje.
- Ussuriyskaya - gyvai gyvena Primorye ir yra auginama dėl vaisių Rytų Sibire.
- kinų - auginami Kinijoje, Japonijoje, Korėjoje. Vaisiai yra saldūs ir rūgštūs, plačiai naudojami virimui ir vynui gaminti.
- Pissardi - dekoratyvinis medis su gražiais rožiniais žiedlapiais ir tamsiai raudona lapija. Naudojamas kraštovaizdžio dizainui.

Image

Nešvarios krūmo akyse kyla sumišimas: ar tai iš tikrųjų nutekėjimas? Uogos arba vaisiai - jo tamsiai mėlyni maži vaisiai? Vyšnių slyvų taip pat stebina jo vaisiai. Nors šis medis atrodo kaip slyvų medis, jo gausaus derliaus spalva yra neįprasta - raudona ir geltona (dažniau randama raudonos ir mėlynos spalvos vaisiai).

Naudingos slyvų savybės

Žmonės naudoja laukinių ir auginamų augalų vaisius maistui, perdirbimui į sultis, uogienes, uogienes, likerius, kaip užpildą kepimui, kaip vaistinę žaliavą. Namų slyvos jau seniai auginamos sultingiems akmeniniams ūkiams, turintiems melsvą žydėjimą. Naminiai slyvų vaisiai yra:

  • angliavandeniai (fruktozė, gliukozė);
  • vitaminai C, A, P, B grupė;
  • organinės rūgštys;
  • taninai;
  • mikroelementai;
  • pektinai.

Image

Preparatai iš vaisių ir slyvų sėklų naudojami liaudies ir oficialioje medicinoje. Slyvos yra naudojamos maisto, konditerijos gaminių gamyboje. Slyvų žydėjimas anksti ir gausiai, net prieš lapai visiškai žydi. Medžiai ir krūmai atrodo labai elegantiški, vertinami kraštovaizdžio dizainu.

Tradiciškai XX a. Dviem veislių grupėmis buvo išskirtos rūšys - Vengrija ir Renclodija. Pirmąjį atstovauja medžiai ir krūmai su mėlynai violetinėmis apvaliomis arba pailgintais vaisiais. „Renklodies“ dažnai turi sferinių žalsvų vaisių. Dabar pagrindinė kryptis yra susmulkintų porūšių veisimas, tarpšakinis kryžminimas ir hibridų gavimas, pavyzdžiui, slyvos ir abrikosai.

Įdomios straipsniai

Lyubka-Doppel (Platanthera Bifolia). Lyubka zweiblättrig - Nachtviolett

Einjährige Trockenblume (Immortelle): Beschreibung, Lebensraum, heilende Eigenschaften

Kurze Biographie von Talakova Jenna

Edler Spinell: Sorten, Beschreibung, Eigenschaften des Minerals, praktischer Wert