Prečo sú ryby tiché a je to naozaj tak?

Anonim

Dokonca aj deti vedia, že ryby sú tiché, nie je to nič pre nič, čo vynájdili príslovie „je to ako ryba“. Všetci videli, ako chytený kapor alebo krížnik ticho krúti ústami, akoby vzduch bol dosť, ale nevydáva žiadne zvuky. Potom vyvstáva otázka, prečo sú ryby tiché, pretože iné zvieratá vydávajú zvuk, komunikujú so svojimi príbuznými.

Image

Na jednej strane nikto nepočul sleďa alebo šťuku, ale na druhej strane to neznamená, že nie sú schopní robiť žiadne zvuky. Mnoho rokov sa vedci snažili nájsť vysvetlenie, prečo sú ryby tiché. Rôzne verzie boli vyjadrené, medzi ktorými bol aj jeden: keďže človek žije na zemi, nemôže počuť ich rozhovor. Podľa inej verzie komunikujú morskí obyvatelia na úrovni ultrazvuku.

Ukazuje sa, že počas tejto doby, ľudia mali nedostatočné informácie, pretože ryby nie sú tiché, ale veľmi aktívne hovoriť. Táto skutočnosť bola známa starovekým Grékom. Homer, ktorý napísal o dobrodružstvách Odyssey, nezabudol spomenúť spev sirén, ktorých prototypom boli scienes, ktorí robili zvuky vo vode, nejasne pripomínajúce piesne.

Image

Vedenie ich výskumu, vedci dal hydrofón pod vodou - špeciálny mikrofón nového dizajnu. Na nahrávkach s pomocou tohto zariadenia sa nám podarilo rozoznať rôzne zvuky pripomínajúce búchanie, škrípanie, klikanie, praskanie, pískanie a mnoho ďalšieho. Čo bolo prekvapením výskumníkov, keď bolo jasné, že toto nie je nič viac než rozhovor s rybami. Ukazuje sa, že tichý a nemý pod vodou obyvatelia jednoducho nestane. Dokonca aj rozprávky o rybách brathella.

Samozrejme, to, čo znie každý morský obyvateľ, ešte nie je známe, ale vďaka testom, ktoré boli vykonané, bolo možné zaznamenať rozhovor niektorých druhov. Napríklad, čiernomorský škvrnitý zvuk vydáva zvuk, ktorý sa podobá štiepeniu psov, býčkovi Azovovi - vrčaniu, parmačke - rachotu kopytníkov, kaprov a karasu. Rôzne zvuky sú úžasné, pod vodou môžete počuť krokodíly, meowing, bubnovanie, syčanie, bzučanie, grunting. Každý hovorí, nikto nie je ponechaný stranou, ani tuniak.

Image

Ryby hovoria s pomocou svalu, ktorý spôsobuje, že močový mechúr kmitá. Ropucha, ktorá za jednu minútu vytiahne svoj močový mechúr viac ako tisíckrát, sa v tomto podniku stala najďalej. Niektoré typy klopov alebo zubov. Napríklad úhor narazí kosti na mechúr, klaun ryby môžu cvrlikať vďaka prítomnosti hlasiviek, a sleďa uvoľňuje pľuzgieriky z konečníka. Preto už nie je možné sa pýtať, prečo sú ryby tiché, pretože to tak nie je. Ak by sme ich mohli počuť, tak by sme sa z toho hluku zbláznili pod vodou.

Zistilo sa, že obyvatelia vôd v moriach a oceánoch hovoria oveľa hlasnejšie ako ich príbuzní v akváriách. Predpokladá sa, že zosilňujú zvuk, aby utlmili zvuk vĺn. Po mnoho rokov ľudia premýšľali o tom, prečo sú ryby tiché, ale ukazuje sa, že ich jednoducho nemôžeme počuť. Ani mäkkýše nie sú tiché. Všetky druhy rýb majú rôzne rozhovory, robia zvuky, aby pritiahli opačné pohlavie, vydesili nepriateľov, vydali poplach atď.

Zaujímavé články

Lyubka-Doppel (Platanthera Bifolia). Lyubka zweiblättrig - Nachtviolett

Einjährige Trockenblume (Immortelle): Beschreibung, Lebensraum, heilende Eigenschaften

Kurze Biographie von Talakova Jenna

Edler Spinell: Sorten, Beschreibung, Eigenschaften des Minerals, praktischer Wert