Hlavné environmentálne problémy Afriky

Anonim

Environmentálne problémy Afriky majú veľký význam pre celý svet, pretože je druhým najväčším kontinentom a jeho počet obyvateľov presahuje 1 miliardu obyvateľov. Priemerná hustota obyvateľstva je 31 osôb na kilometer štvorcový.

mierka

Environmentálne problémy Afriky sa týkajú 55 krajín, v ktorých je 37 miest s viac ako miliónom obyvateľov. To je najhorúcejšie kontinent na planéte, pretože sa nachádza v trópoch. Vzhľadom na veľkosť územia sa však dajú rozlíšiť zóny s rozdielnymi klimatickými režimami.

Oblasti Afriky, ktoré si vyžadujú riešenie environmentálnych problémov, sú púšte, lesy tropického typu a mnohé ďalšie. V podstate tu dominujú planiny, príležitostne vrchoviny a hory. Najvyšším bodom je Kilimandžáro, sopka s výškou 5895 metrov nad morom.

Image

zanedbanie

Vlády krajín kontinentu nevenujú veľkú pozornosť environmentálnym problémom Afriky a spôsobom ich riešenia. Len málo ľudí sa stará o znižovanie škodlivých účinkov na prírodu. Moderné technológie ochrany životného prostredia sa nezavádzajú. Problémy životného prostredia v Afrike zamerané na zníženie alebo odstránenie odpadu sa neriešia.

Značná pozornosť sa musí venovať takým odvetviam, ako je ťažký a ľahký priemysel, spracovanie kovov, chov zvierat a poľnohospodársky sektor, ako aj strojárstvo.

Environmentálne problémy afrických krajín sú spôsobené tým, že pri výrobe určitých bezpečnostných prostriedkov pre tovar sa zanedbáva, škodlivé emisie nie sú čistené a vstupujú do atmosféry vo svojej surovej forme, veľké množstvo odpadových vôd ide do vodných útvarov.

Image

Hlavné negatívne faktory

Chemický odpad vstupuje do životného prostredia, znečisťuje ho a kazí ho. Problémy životného prostredia v Afrike vznikajú preto, lebo zdroje sa vynakladajú chaoticky, nie racionálne a premyslene.

Krajina je vykorisťovaná, mestá sú príliš zaplavené ľuďmi, ktorí žijú v chudobe. Nezamestnanosť v osadách niekedy dosahuje 75%, čo je kritická úroveň. Odborníci sú zle vyškolení. Takže životné prostredie je ponižujúce, rovnako ako človek je jeho neoddeliteľnou súčasťou.

V skutočnosti má tento kontinent jedinečnú faunu a vegetáciu. V miestnej savane nájdete krásne kríky, malé stromy ako terminál a ker, ako aj mnoho ďalších krásnych druhov. To isté sa dá povedať o zvieratách. Levi, gepardi, nádherní leopardi a iní obyvatelia miestnych území trpia pytliakmi, ktorých štátna činnosť nie je zastavená na správnej úrovni.

Zmiznutie ohrozuje už veľmi veľa zástupcov voľne žijúcich živočíchov a niekto úplne zmizol z povrchu zeme. Napríklad, predtým tu bolo možné stretnúť sa s quaggou, ktorá je blízkym príbuzným zebry, tiež nespevneným tvorom. Teraz je úplne vyhladená. Najprv ľudia skrotili toto zviera, ale potom zneužili svoju dôveru, že ju priviedli k zániku. Vo voľnej prírode bol posledný takýto človek zabitý v roku 1878. Snažili sa ich držať v zoologickej záhrade, ale aj tam bol ich klan v roku 1883 prerušený.

Image

Zanedbateľný charakter

Problémy životného prostredia v severnej Afrike spočívajú najmä v dezertifikácii, ktorá je spojená s nekontrolovanou ťažbou lesov, ktorá sa rozširuje na všetky nové územia, čo ich devastuje. Pôdy sú teda degradované, pôda podlieha erózii.

Preto sú tu púšte, ktoré sú už dosť na kontinente. Existuje menej lesov, ktoré sú tvorcami kyslíka.

Environmentálne problémy Južnej Afriky a centra sú vo veľkej miere zničené masívmi tropického sektora. Taktiež nebezpečné a poškodzujúce miesto pre prírodu je akýmsi mestom vytvoreným na kontinente, ktorý slúži ako skládka zvaná Agbogloshi.

Vznikla v severozápadnej časti kontinentu v blízkosti hlavného mesta Ghany - Accra. Toto je miesto "vyhodeného" elektronického odpadu, ktorý sa zhromažďuje po celom svete. Tu môžete vidieť staré televízory a podrobnosti o počítačoch, telefónoch, skeneroch a ďalších podobných zariadeniach.

Z takýchto zvyškov sa ortuť, škodlivá kyselina chlorovodíková, jedovatý arzén, rôzne kovy, olovnatý prach a iné druhy chemických zlúčenín v strašných množstvách prevyšujúcich akékoľvek nory a dávky koncentrácie niekoľko stokrát dostanú do zeme.

V miestnej vode všetky ryby už dávno umreli, vtáky sa neodvažujú lietať v miestnom vzduchu, na pôde nie je žiadna tráva. Ľudia žijúci v blízkosti zomierajú veľmi skoro.

Image

Zrada zvnútra

Ďalším negatívnym faktorom je, že vedúci miestnych krajín podpísali zmluvy, podľa ktorých sa v ňom dováža a zakopáva odpad chemického priemyslu.

Toto je buď neochota pochopiť nebezpečenstvo následkov, alebo jednoduchý chamtivý impulz na hotovosť na zničení spôsobenom povahe vlastnej krajiny. V každom prípade to všetko má obrovský vplyv na životné prostredie a životy ľudí.

Práve z vyspelých priemyselných krajín sa práve tu zavádzajú toxické látky a rádioaktívne látky vznikajúce počas výrobného procesu, pretože ich spracovanie bude oveľa drahšie. Pre žoldnierske účely je teda povaha Afriky zničená nielen zástupcami iných krajín, ale aj tými, ktorí sa o toto územie musia starať a starať sa o ňu.

Vyčerpanie fauny

V priebehu 18. storočia sa počet vydier znížil, pretože ich kožušina bola veľmi populárna. V záujme "mäkkého zlata" šli ľudia pre tento zločin proti prírode. V roku 1984 boli otvorené priehrady, ktoré zabili migráciu 10 tisíc karibov. Tiež trpel tigrmi, vlkmi a množstvom iných zvierat.

Na západe kontinentu rýchlo vymiznú nosorožce čiernej farby. Ochráncovia prírody sa domnievajú, že chyba je nekontrolovateľné konanie pytliakov, ktorí sú veľmi priťahovaní k rohom týchto zvierat, predávané za vysokú cenu na čiernom trhu.

Image

Tiež trpia bieli predstavitelia druhu, ktorý možno nájsť na severe. Približne štvrtina druhov cicavcov obývajúcich kontinent sa blíži úplnému vyhynutiu. Obojživelníci miznú ešte rýchlejšie. Štatistiky sú neustále aktualizované, ale neprináša dobré správy.

Ak vlády nebudú vážne uvažovať o ochrane životného prostredia, zoznam problémov sa môže len zvýšiť, takže pozitívne zmeny sú v súčasnosti veľmi dôležité.

Zaujímavé články

Lyubka-Doppel (Platanthera Bifolia). Lyubka zweiblättrig - Nachtviolett

Einjährige Trockenblume (Immortelle): Beschreibung, Lebensraum, heilende Eigenschaften

Kurze Biographie von Talakova Jenna

Edler Spinell: Sorten, Beschreibung, Eigenschaften des Minerals, praktischer Wert