Příjmení Kuznetsova: původ a význam

Anonim

Mnoho lidí má velký zájem zjistit původ svého příjmení. Někteří to zvládnou bez větších obtíží a někdo musí vyhledat pomoc od odborníků, kteří se v těchto záležitostech dobře orientují.

Původ názvu Kuznetsov

Mnoho starých ruských patronymic jména byla tvořena tím, že jmenuje hlavní zaměstnání hlavy rodiny, být on orat nebo pekař. Tak příjmení Kuznetsova pochází z jedné z nejdůležitějších a nejuznávanějších tříd v Rusku - kovářství.

Image

Znát tradice staré doby, to je bezpečné říkat, že první osoba pojmenovaná tak byl kovář profesí, a protože kovář musel být v každé lokalitě - prevalence tohoto příjmení je pochopitelná.

Tato rodina má jiné deriváty. Například, patronymic Kuznechikhin, který je odvozen od slova “kovář”, to je, kovář je manžel, nebo Kuznichenkova, Kuznetsk nebo Kuznetsovskaya.

V Rusku, tam je jen jedno příjmení, odvozený z profese, která se může pochlubit větší popularitou, Popova (odvozený z “pop” nebo “manželka kněze”). Ale ve skutečnosti, příjmení Kuznetsova je známo nejen v Rusku. Analogy tohoto středního jména jsou tak populární po celém světě.

Image

Ukrajinské příjmení Koval a jeho deriváty (Kovalchuk, Kovalskaya, Kovalevich, Kovalchyk) jsou distribuovány v různé míře v Rusku, Bělorusku a Polsku. Americké příjmení Smith je stejného původu jako Kuznetsov příjmení a je nejběžnější mezi populací všech anglicky mluvících zemí od Kanady po Nový Zéland. Německý ekvivalent Schmidt (Schmidt) také původně patřil k těm, kteří se zabývali kovářstvím. V moderním světě tato tradice samozřejmě nefunguje, ale pokud žijete pod tímto příjmením, znamená to, že jeden z vašich předků byl kovářský mistr.

Historické pozadí

Jeden z prvních odkazů na toto rodinné jméno sahá až do roku 1466. To bylo přijato Pskov kovář Clementy Sestorikov. To je tato verze původu jména Kuznetsov je považován za nejspolehlivější.

V 1585, v povodí Sysola, lidé žili pod příjmením Kuznetsov, kdo patřil do skupiny Komi národů. Zda je původ rodiny Kuznetsov přímo spojen s tímto regionem, není známo, ale někteří vědci se domnívají, že z tohoto území se Kuznetsovci začali pohybovat po celém Rusku. Přibližně přesídlení začalo v 1646-1647, o čemž svědčí rostoucí počet odkazů na toto příjmení v historických pramenech po tomto roce.

Image

Později, na počest lidí s tímto názvem, byly nazývány vesnice a vesnice, ulice a příjezdové cesty. V prosinci 1967 se na nádvoří zemědělské technické školy objevil pomník Nikolaje Ivanoviče Kuznetsova - sovětského zpravodajského důstojníka a sabotéra, který zemřel v bitvě na území Ukrajiny. A v září 2009, památník jiného nositele jména Kuznetsov, spisovatel Anatoly Vasilyevich, se objevil v Kyjevě.

Prevalence jmen Kuznetsov

V 1917, Kuznetsova byl nejpopulárnější příjmení v 17 volosts provincie Penza. Celkem v této oblasti žilo asi 69 tisíc lidí a toto rodinné jméno mělo více než 1000 rodin. To bylo distribuováno na rozsáhlém území k jihu a východu Moskvy. Například v regionu Tula, například, až čtyřicet Kuznetsovs představoval každý tisíc obyvatel. Pouze dvě další rodiny - Ivanovci a Popovové - se tehdy mohli chlubit větší oblibou.

Podle údajů za rok 1964 žilo v Moskvě pouze 78 000 lidí s tímto příjmením, což z něj činí druhou nejoblíbenější. Přesah Kuznetsov mohl jen Ivanov, který v té době bylo více než 90 tisíc lidí.

Image

Dnes, Kuznetsovs je na pátém místě v seznamu Ruska je nejpopulárnější příjmení, odkud oni se zvedli z dvacet-třetina (po sčítání lidu v roce 2002).

Slavní lidé

Znát původ a význam rodiny Kuznetsov (a také to, jak je to populární), není těžké odhadnout, že ji nosí mnoho slavných lidí. Mezi nimi jsou sportovci, herci, vědci a podnikatelé. Nejznámějším nositelem rodiny Kuznetsov je ruský tenisový hráč a Honorovaný mistr sportu Svetlana Alexandrovna Kuznetsova. Také, toto jméno je slavný ukrajinský fotbalista Kuznetsov Oleg Vladimirovich a jeho dcera Ekaterina Olegovna (herečka ruského a ukrajinského divadla a kina).

Takže v seznamu dopravců tohoto jména je sovětská próza, spisovatelka a spisovatelka Kuznetsova Agnia Alexandrovna, sovětský umělec Kuznetsova Anna Dmitrievna a dokonce i nový mučedník Kuznetsova Nina Alekseevna.

Zajímavé články

लंदन का इतिहास: विवरण, दिलचस्प तथ्य और जगहें

शब्दकोश व्यसनी, या "शाला" क्या है

सेंट सोफिया प्राचीन रूस का प्रतीक है। कीव के संत सोफिया

Chilingarova Xenia: जीवन का दक्षिण और उत्तर ध्रुव