Місто Раменське: населення, площа, економіка, транспорт, історія, пам'ятки

Можливо, вам доводилося чути в новинних випусках, що з аеродрому Раменського відправлений вантаж МНС. Правда, не всі уявляють, що це за населений пункт і де він знаходиться.

Якщо звернутися до сухих цифр, то ви дізнаєтеся, що невелике місто Раменське в Московській області заснований в 1760 році. Його населення становить 112 989 осіб. Індекс Раменського - 140100. Телефонний код +496 4. Площа міста становить 59, 46 км².

Розташування міста

Сьогодні це адміністративний центр Раменського району Московської області. Місто розташоване в Підмосков'ї, на південь від східної лінії від столиці, приблизно за тридцять п'ять кілометрів від Москви. Раменське не влучає у число спальних районів столиці, як, наприклад, Люберці, але він і не настільки віддалений, щоб жити самостійним, ізольованою від столиці життям, як, наприклад, Воскресенськ, розташований на цій же гілці. Ймовірно, тому переважна більшість населення Роменського відправляється на роботу в Москву, а ось вільне час городяни вважають за краще проводити в рідному місті.

Історія міста

Назва населеного пункту походить від слова «раменах», яке означає «окраїна лісу, галявина». Історія Раменського почалася на початку XIV століття, перша письмова згадка про цю князівської волості датується тисячу триста двадцять вісім роком. У своїй духовній грамоті про неї згадував князь московський Іван Калита.

У церковних письмових джерелах збереглася згадка про храм Бориса і Гліба. У 1730 році граф П. І. Мусін-Пушкін побудував на цій землі з каменю Троїцьку церкву. У сімдесятих роках вісімнадцятого століття власник сусіднього села Дергаєво М. Н. Волконський викупив на березі озера землі у церковного причту і побудував мисливський будинок і парк навколо нього. Коли будівництво було завершено, він перевіз з інших маєтків селян і таким чином з'явилося нове село, назване господарем Ново-Троїцьким, згодом перейменоване в Раменське.

У 1831 році для покриття боргів поміщиця А. А. Голіцина, дочка фельдмаршала А. О. Прозоровського, побудувала в Раменському текстильну фабрику. Вона проіснувала недовго: в 1843 році підприємство згоріло, проте в тому ж році фабрику взяв в оренду і повністю відновив П. С. Малютін, а в 1856 році був призначений керуючий - Ф. М. Дмитрієв. У сімдесятих року XIX століття вона була розширена і вже була одним з найбільших текстильних підприємств Росії.

З 1924 року Раменське - центр повіту, в середині березня 1926 роки йому присвоєно статус міста, з 1929 року він стає районним центром.

Погода в Раменському

Найтепліший місяць в місті - липень, коли повітря в середньому прогрівається до +18.7 ° C. За ним слідує серпень (+18.2 ° C), і самим прохолодним літнім місяцем є червень (+16 ° C).

Взимку погода в Раменському досить комфортна: у січні, найхолоднішому місяці, стовпчик термометра не опускається нижче -8.4 ° C. Самий сонячний місяць в цьому місті - травень.

Раменське в наші дні

Сьогодні місто Раменське, площа якого становить 59, 46 км², переживає друге народження. Це один з найбільш активно розвиваються міст Підмосков'я, який зберігає своє промислове значення і неповторне історичне своєрідність.

Товариство з обмеженою відповідальністю РПКБ, Центральний НИИ «Проектстальконструкція», РПЗ, науковий інститут "ВНІІГеофізіка" грають велику роль в житті Раменського і впроваджують високотехнологічне виробництво в авіабудування.

Заклади культури представлені концертним комплексом "Орбіта", кінотеатром "Ювілейний", ДК ім. Воровського, ДК "Сатурн".

Медицина

У місті Раменське Московської області знаходиться Центральна районна лікарня - ГБУЗ МО «Раменське ЦРЛ» на тисячу ліжок станція швидкої допомоги, районні поліклініки, фельдшерсько-амбулаторні пункти.

Спортивні споруди

Найвідомішим з них є знаменитий на всю країну іподром Раменського - місце, де проводяться кінні змагання, виставки, аукціони. Вихованці кінного клубу міста неодноразово ставали призерами всеукраїнських та міжнародних змагань.

Зовсім недавно в експлуатацію введено сучасний спортивний комплекс «Борисоглебское». Тут проводяться міжнародні змагання з боротьби, бадмінтону, гімнастики і багатьом іншим видам спорту.

Будівництво

У місті активно ведеться будівництво житлових будинків. Однак зведення нових кварталів відбувалося таким чином, що в околицях Раменського була забудована багатоповерховими будинками ні одне село. Завдяки цьому збереглася дивовижна підмосковна природа - луки, річкові долини, ліси, які тягнуть в ці місця не тільки жителів Раменського, але і москвичів.

населення Раменського

Згідно з даними 2017 року, в місті постійно проживає 112989 чоловік. Дивлячись на графік, можна побачити значне зростання населення Роменського за останнє десятиліття: з 82300 чоловік у 2008 році до 112 989 чоловік в нинішньому. За кількістю жителів серед міст Росії Раменське займає сто й п'ятдесят місце.

Економіка

Текстильна промисловість в місті практично припинила своє існування до 2007 року. Будинки прядильного комбінату ЗАТ «Ратекс», який раніше називався «Червоний Прапор», стали здавати в оренду. Економіка Раменського розвивається завдяки роботі приладобудівного, електротехнічного, механічного та заводу «Техноприбор».

Харчова промисловість представлена ​​молокозаводом, м'ясо- і харчокомбінат. Найстаріший в районі, найбільший м'ясокомбінат «Раменский», поставляє свою продукцію в сусідні регіони: в Рязанську, Тульську, Московську області і навіть в столиці.

У місті інтенсивно розвивається косметична промисловість. Лідером серед підприємств цього сегмента є ТОВ «Бергус».

У 2007 році на базі НВЦ «Технокомплекс», який об'єднав провідних російських приладобудівників, в Раменському почав роботу концерн «Авіоніка». Його основним завданням стало оснащення і модернізація Збройних Сил РФ, створення авіаційних бойових комплексів, збільшення експорту бойової техніки. З грудня 2007, відповідно до указу президента В. В. Путіна, «Авіоніка» увійшла до переліку стратегічних підприємств Росії.

транспорт

Раменське знаходиться на залізничній гілці Москва - Рязань. В межі міста входить станція Раменське, а також три платформи: 42 км, Фабрична, 47 км. Більшість приміських електричок, наступних в Підмосков'ї, закінчують свій маршрут на платформі 47 км. Тут знаходиться залізничне депо.

Транспорт в Раменському працює чітко: електрички в Москву ходять кожні десять-двадцять хвилин. У 2005 році було відкрито рух швидкісних поїздів «Супутник». Поруч зі станцією знаходиться автовокзал, від якого можна доїхати до станції метро «Котельник» в Москві, а також до міст Бронниці і Жуковський. Громадський транспорт представлений маршрутними таксі та автобусами.

школи

У місті є кілька освітніх середніх шкіл (№ 5, 6, 19, 8) і дві вечірні. У школах Раменського працюють досвідчені, люблять свою справу викладачі. Вони навчають дітей за інноваційними програмами. Школи Раменського переконливо доводять, що вчитися можна легко, весело. Дитячі колективи під керівництвом знаючих педагогів добиваються великих успіхів на всеукраїнських та міжнародних конкурсах і олімпіадах.

Багато середні школи, крім основної навчальної програми, пропонують ряд спецкурсів, які дозволяють старшокласникам краще підготуватися до вступу до вищих навчальних закладів.

Музична школа

Це одна з найстаріших шкіл в місті вона була відкрита в 1958 році. Раменське Дитяча школа №1 спочатку розміщувалася в старому одноповерховому будинку. Незважаючи на це, вона дуже скоро стала популярна серед молодого населення Роменського. Незабаром вона вже не могла вміщати всіх охочих осягати музичну грамоту.

У 1965 році школа переїхала в нове приміщення в будівлі ДК «Сатурн», де продовжує працювати і в даний час. Сімдесяті роки стали періодом становлення школи: в цей період створювалися перші творчі колективи. Сьогодні тут навчаються понад п'ятсот учнів.

Пам `ятки міста

Багату й цікаву історію має підмосковне місто Раменське. Пам'ятки, до яких городяни ставляться дуже трепетно, наочно ілюструють, як маленьке село перетворилася на велике сучасне місто.

садиба Биково

Від чудовою колись російської садиби сьогодні зберігся лише напівзруйнований палац, велична Володимирська церква і занедбаний парк зі ставками. Раніше садиба називалася Мар'їно. Вона була побудована в другій половині XVIII століття. Заснував її перший власник - генерал-губернатор Москви М.М. Ізмайлов. Проект садиби в неоготичному стилі створив талановитий архітектор - Василь Баженов.

Він був запрошений для будівництва палацу, але майстру удалося створити дивовижний архітектурно-парковий ансамбль, до якого увійшли парк, храм, зимовий сад, ставки, грот і Ермітаж. Зараз від колишнього палацу зберігся тільки фундамент, а також пандуси біля головного входу, оскільки в середині XIX століття новий власник садиби Іларіон Воронцов-Дашков запросив архітектора з Швейцарії і перебудував палац.

Нова споруда, побудована з червоної цегли, вийшло розкішним: двоповерхова ефектну будову з вежею. І сьогодні всередині зберігся вишуканий декор в англійському стилі.

Володимирська церква

Храм розташований в колишній садибі Биково. Це справжній палац, виконаний в стилі розкішних англійських замків. Фасад споруди прикрашають парні башти-дзвіниці і білосніжна сходи з каменю з надзвичайно красивою балюстрадою.

Будівля ділиться на два храми: нижній, Христорождественский, який і сьогодні є чинним, і верхній, який був освячений на честь ікони Володимирської Божої Матері.

Дуже гарний і декор храму, витриманий в стилі російської готики. Це можна помітити, починаючи з обрамлення входу, і закінчуючи високими гострими шпилями. Інтер'єр храму ближче до класичного стилю: чотири групи колон служать опорою для склепінь, а у внутрішній обробці використаний штучний мармур і дерев'яне різьблення.

У 1937 році церква, як і більшість храмів Росії, була закрита, і в ній розмістили швейну фабрику. Лише в 1989 році храм був повернутий РПЦ, в ньому пройшли масштабні реставраційні роботи, і парафіяни знов змогли відвідувати богослужіння.

Троїцький собор

Цей величний п'ятиглавий кам'яний храм, побудований в 1852 році на кошти княгині Голіциної, вражає. Спочатку собор був побудований з трьома престолами: освяченими на честь апостолів Петра й Павла, святителя Миколая та Святої Трійці. Значно пізніше до нього була прибудована трапезна, що має два бокові вівтарі, а також висока дзвіниця, автором проекту якої став Целер. Ці прибудови теж були освячені: на честь Архангела Михаїла та Успіння Божої Матері. Сьогодні в храмі працює недільна школа та благодійна їдальня.

Троїцький собор володіє декількома шанованими святинями. На них відносяться ікона Іоанна Предтечі, список з Єрусалимської (чудотворної) ікони святого мученика Олександра (Паруснікова), який служив в цьому храмі, ікона Спасителя, а також частинки святих мощей.

Борисоглебское озеро

Головна природна пам'ятка міста, а також його символ - дві сріблясті хвилеподібні лінії, розташовані на гербі міста Раменське. Назва озера - це похідне від імен князів Гліба і Бориса. Вони стали першими святими, які були канонізовані православною церквою. Вперше ця водойма згадують в письмових документах, датованих XVI століттям. Озеро має площу майже п'ятнадцять гектарів і більше двадцяти з половиною метрів в глибину.

Палац спорту «Борисоглібський»

Це спортивний багатофункціональний комплекс знаходиться біля берега однойменного озера, в центрі міста, за адресою вул. Махова, 18. Нагадаємо, індекс Раменського - 140100.

Основна діяльність Палацу спорту «Борисоглібський» спрямована на розвиток і популяризацію бадмінтону. Проте, в палаці проводяться збори і тренування по іншим видам спорту: баскетболу і волейболу, гандболу та міні-футболу, боксу та бойового самбо, боротьби та східних єдиноборств.

Поруч з комплексом знаходиться готельний комплекс, розрахований двісті п'ятдесят гостей, футбольний стадіон «Сатурн», басейн, волейбольний майданчик, паркова зона, а також лікарняне містечко. Під час великих змагань на території палацу спорту чергують пожежні, співробітники служби надзвичайних ситуацій, бригада швидкої допомоги.

Палац спорту «Борисоглібський» - це Двухкорпусное триповерхова будівля, площею дванадцять тисяч квадратних метрів. Воно обладнане за європейськими стандартами. У палаці є:

• Тренувальний зал;
  • гральна зала;
  • чотирнадцять комфортабельних роздягалень з санвузлами та душовими кабінками;
  • приміщення для допінг-контролю;
  • шість кімнат для тренерів;
  • прес-центр;
  • конференц зал;
  • VIP-зал, який має окремий вхід, бар, ліфт і кімнату відпочинку.

Міський парк

Він розташований в центрі міста. До складу парку входить Борисоглебское озеро і навколишні його зелені насадження. Парк займає територію площею шістдесят гектарів. Тут прокладені зручні пішохідні доріжки, збудовані дитячі майданчики, встановлено численні атракціони. Влітку працює відкрита танцмайданчик «Ліра» і кілька невеликих затишних кафе. У парку проводяться майже всі міські свята і масові народні гуляння.

Музей військової техніки

Це зовсім невеликий музей, розташований під відкритим небом на території міського парку. Він складається з декількох обгороджених майданчиків, на яких встановлені зразки новітньої бойової техніки. Відкриття музею стало даниною пам'яті про воїнів, які віддали свої життя на полях кровопролитних боїв в Афганістані і Чечні.

У музеї під відкритим небом представлені різні артилерійські знаряддя, бронетранспортери, зенітно-ракетні комплекси, танки. Примітно, що всі зразки техніки дозволено чіпати руками і навіть можна на них підійматися, що викликає захват дітлахів.

Церква Бориса і Гліба

Це старовинна церква, побудована біля озера графом П. І. Мусиним-Пушкіним на місці застарілого дерев'яного храму. Церква зведена в 1725 році. Вона освячена на честь Святої Трійці. До церкви примикає триярусна дзвіниця, яку перебудували в кінці XIX століття, і трапезна.

У 1929 році храм був закритий, але не покинутий і не перетворений на склад. У цих стінах почав роботу краєзнавчий музей. Церква повернули місцевій громаді в 2007 році. Ще за чотири роки було проведено реконструкцію і були відновлені богослужіння.

озеро Піонер

Рукотворний водойму, створений на місці заболоченій місцевості в 1961 році для потреб приладобудівного заводу. Максимальна глибина його - близько чотирьох метрів, причому рівень води майже не змінюється. На жаль, навколишнє озеро територія сьогодні знаходиться не в кращому стані. Раніше вона була упорядкована: берегова лінія була викладена камінням. Тут була облаштована дитяча площадка, а в центрі самого озера знаходився фонтан. Сьогодні все це прийшло в занепад. Але місцеві жителі вірять обіцянкам міської влади найближчим часом навести тут порядок.

Governatore della regione di Pskov 2009-2017: successi, scandali, biografia

Costume nazionale dell'Azerbaijan: descrizione

Qual è la principale moschea di Mosca? Posizione di altre organizzazioni musulmane

Da cosa muoiono i picchi e cosa no