Oficiální jazyk Velké Británie. Spojené království provincie

Anonim

Jaký je oficiální jazyk ve Velké Británii? Odpověď samozřejmě naznačuje sama - anglicky. Ale vše není tak jasné. Spojené království nebo Spojené království zahrnuje několik zemí. Hlavní město Británie, Londýn, každoročně přitahuje obrovské množství turistů a přistěhovalců, kteří do země přijíždějí vydělávat peníze. Promluvme si o Velké Británii: jaký jazyk je stát, jaké jsou jeho tradice, politická struktura, zvažují zajímavá fakta.

Image

Británie na mapě světa

Velká Británie má výhodnou polohu na pěti ostrovech v severozápadní Evropě. Má společné hranice s Irskem a Francií. Struktura Británie zahrnuje 4 provincie:

  • Severní Irsko;
  • Wales;
  • Anglie;
  • Skotsko

Navzdory tomu, že loni Britové hlasovali pro stažení Skotska ze Spojeného království, stále zůstali. Ve Skotsku je mnoho kulturních památek, včetně slavného Edinburského hradu.

Vláda

Británie je zemí, ve které navzdory současné politické struktuře světa vládne konstituční monarchie. Královna je hlavou státu a moc je zděděná. Zákony jsou přijímány parlamentem, který se skládá ze dvou komor.

Image

Jaký jazyk mluví Britové?

Jaký jazyk ve Spojeném království je stát? Podle statistik mluví 95% Angličanů. Méně obyčejné dialekty.

Historický fakt: moderní angličtina se přesunula z území západoněmeckých národů, po celá staletí se mísila a transformovala. Čísla potvrzují, že více než jedna miliarda lidí nyní mluví anglicky.

Dialekt závisí na regionu bydliště. Například ve Skotsku hovoří anglo-skotská a skotská galština. Ve Walesu, oficiální jazyk byl a zůstane pro 14 století Welsh.

Image

Kornickým jazykem je nejvzácnější keltský jazyk, jeho dopravci nemají více než 2 tisíce lidí.

Mezi přistěhovalci kvůli velkému toku muslimů je arabština nejběžnějším jazykem.

Rusové v Londýně a ve Spojeném království

Navzdory skutečnosti, že oficiálním jazykem Velké Británie je angličtina, je zde mnoho Rusů. Nejde jen o naše krajany, ale také o ty, kteří přišli pracovat z území bývalého Sovětského svazu. Jsou považovány za rusky mluvící obyvatelstvo. V hlavním městě Anglie jsou speciální ruské hospody, v některých restauracích a klubech se pravidelně konají "ruské strany".

Kdybyste například šli dolů například v metru v Londýně, můžete zapomenout, co je nyní státním jazykem Velké Británie. Zástupci desítek národností mohou cestovat společně ve stejném autě.

Image

Kdy je v této oblasti ideální cesta?

Teplé proudy v Perském zálivu, Atlantském oceánu a Severním moři ovlivňují počasí ve Velké Británii. Jeho klima lze popsat jako vlhké a vlhké. Na jihu země je teplejší a suchší než na severu. Podle statistik je únor považován za nejchladnější měsíc roku a nejteplejší čas je v červenci a srpnu.

Události jako sjednocující faktor

Nejlepší způsob, jak spojit domorodé a nováčky, je mít zábavnou akci.

V květnu 2017 se v Hyde Parku, který je jednou z atrakcí hlavního města Anglie, shromáždilo velké množství lidí u příležitosti velkolepé párty. Oficiální jazyk Velké Británie zněl spolu s ruštinou, estonštinou a mnoha dalšími. Na akci přišli i ti, kteří byli na Sibiři.

Pokud plánujete výlet do Anglie, navštivte některý festival nebo koncert. To pomůže dozvědět se více o tradicích této země.

Něco zajímavého o Anglii

Rusové, když jsou dotázáni: "Jak se máš?", Obvykle nadšeně říkají nejen o jejich vlastních životech, ale také o svých příbuzných a blízkých přátelích. Naopak Britové jsou velmi zdrženliví národ, vyhýbají se hodnotovým úsudkům, používají abstraktní pojmy jako „všechno je v pořádku“, „více či méně“. Zároveň se snaží nikomu urazit, lidé zde jsou velmi lehcí, přátelští a vědí, jak komunikovat a milovat.

Mladý Angličan si může vzít svého milovaného zpět, aby žil alespoň 15 let, ale nejsou ve spěchu, aby se oženili. Britové ctí rodinné tradice a jsou velmi opatrní. Oni věří, že láska je testována časem, pocity se zvětší a stanou se silnější.

Britský kancléř, podle tradice, sedí na tašce plné vlny.

Zde se narodily legendy snad nejslavnějšího krále Arthura a milovaného hrdiny Robina Hooda. Ačkoli mnoho prohlašovat, že středověké legendy mají skutečný základ, a charaktery existovaly v reálném životě, nikdo nebyl schopný potvrdit toto.

Britové, s velkou dávkou podrobení, zacházet s jejich královnou, a její narozeniny jsou považovány za hlavní svátek roku. A lidé v Británii milují vévodkyni z Kate téměř stejně jako lady Diana ve svém čase.

Pokud se chystáte navštívit divadlo v neděli, to nebude možné, protože v tento den, podle známé tradice, divadla nefungují.

Ačkoli oficiálním jazykem Velké Británie je angličtina, nebrání to velkému množství různých národností žít společně a zajímavě a spolu navzájem.

Zajímavé články

लंदन का इतिहास: विवरण, दिलचस्प तथ्य और जगहें

शब्दकोश व्यसनी, या "शाला" क्या है

सेंट सोफिया प्राचीन रूस का प्रतीक है। कीव के संत सोफिया

Chilingarova Xenia: जीवन का दक्षिण और उत्तर ध्रुव