טבע של שבדיה: תמונות, תיאור של תכונות

Anonim

כולם יודעים שסקנדינביה היא אזור קשה עם תנאים אקלימיים מיוחדים, קשים למדי. עם זאת, האזור הוא הבחין ביופי מסוים, ולכן מושך אליו תיירים רבים מכל רחבי העולם. אחת המדינות הראויות לתשומת לבנו היא שוודיה. זו מדינה אירופית משגשגת מקבל אלפי מבקרים מדי שנה. סיפור מיוחד ראוי לאופייה של שבדיה. על הנאום שלה, ויהיה במאמר של היום.

Image

אקלים

הודות לזרימה של נחל המפרץ בשוודיה נוצר אקלים ממוזג. עם זאת, יש לציין מיד כי זה אופייני רק בדרום ובדרום מערב אזורים של המדינה. לדוגמה, בסטוקהולם, הטמפרטורה הממוצעת בינואר היא -3 ° C, בחודש יולי נתון זה הוא 18.5 ° C.

אם אנחנו מדברים על האזורים הצפוניים, המזרחיים והמערביים של המדינה, אז החורפים כבר קרים יותר. הקיץ הוא מגניב מספיק ולא יותר מדי זמן. חלק קטן מצפון הארץ ממוקם באזור חוג הארקטי. לכן, האקלים הסובארקטי מכתיב את תנאיו שם. כאן, הטמפרטורה הממוצעת בחורף היא כ -15 ° C. למותר לציין כי השלג כאן לא להמיס במשך חצי שנה.

Image

תכונות מובחנות

באופן כללי, הטבע של שוודיה הוא כזה ששטחה גובל בשדות ירוקים ויפהפיים, באיים ציוריים ומפתים בדרום, בטונדרה הקרה והכהה של צפון לפלנד, גבעות ומצוקים מיוערים במערב. יחד עם זאת, אף אחד לא יהיה אדיש לחופים המלכותיים של השקט מפרץ ווטניה ורק מערכת ענקית של אגמים עם מגוון רחב של חיות בר.

עכשיו בואו להתמקד במקומות היפים ביותר של המדינה, לאחר למד אותם בפירוט רב ככל האפשר.

הר אורסקוטן

ההר הזה ממוקם במחוז המרכזי של המדינה שנקרא Jämtland. זה עולה מעל פני הים ב 1420 מטרים, 1048 מהם מעל פני השטח של אגם Åre. תורגם מן השפה הנורדית העתיקה, שם ההר מתורגם כ"טיפ ".

Image

שיא זה מכוסה בצפיפות בעשב ירוק בקיץ. מיני צמחים נדירים לגדול כאן, ציפורים שונות קן. אתה יכול לראות את כל היופי הזה מבלי לפגוע בטבע דרך השבילים שנוצרו במיוחד עבור הליכה.

טבעו של שבדיה הוא כזה בחורף, בשל לחות 100%, ההר הזה הופך קרחון מונוליטי מכוסה בשלג. בשל כך, תיירים רבים כאן מעדיפים לבלות את זמנם על מגלשיים. החלק העליון של המערכת הסלעית מוכתר במסעדה בשם Bistrologiskt, ממנה ניתן לצפות בפנורמה הציורית של האופק שמסביב.

תחת הגנה המדינה: מפל Ristafallet

זה פלא של הטבע ממוקם על הנהר, אשר נושא את שמו המעניין של Indalsalven. המפל ניתן להגיע דרך E14. גובהו מעל פני הים הוא 355 מ 'זה זרם חזק של מים מחלק את היער לחלקים הצפוניים והדרומיים. מעניין, החלק הדרומי של המפל אינו נראה מן הצפון, ולהיפך. הנפילה של המים מתרחשת מגובה של 14 מ 'גבוה מעט יותר נמוך מן המפל אתה יכול לפגוש דייגים לתפוס אפור או טרוטה.

בשל העובדה כי אקלים ספציפי לח גם נוצר ליד המסה מים נופלים למטה, כאן אתה יכול למצוא מערכת אקולוגית ספציפית תחת הגנת המדינה. באזור זה, מינים נדירים של חזזית לגדל בעלי חיים הרשומים בספר האדום. ראוי לומר כי כאן הטבע של שוודיה מעולם לא הושפעו על ידי האדם.

אם תרצה, המפל ניתן לראות בסרט אחד בשם "רוני, בתו של שודד". הוא צולם על סיפור שכתבה אסטריד לינדגרן.

Image

המפל הגדול ביותר של המדינה

גוף מים זה נקרא Tannforsen. זה 22 ק"מ מן הנופש Åre ויש לו גובה כולל של 38 מ 'גובה הנפילה הוא 32 מ' כמות המים במפל משתנה בהתאם לעונה. במאה האחרונה, שאלת השימוש בעושר הטבעי הזה כמקור אנרגיה חשמלית לא הועלתה לדיון ציבורי. עם זאת, העם השוודי עדיין מתנגדים התחייבות זו.

סביב המפל גדל 21 מינים של הנדיר על סף הכחדה חזזית. הם לא יכולים להימצא בשום מקום אחר ביבשת אירופה.

מפברואר עד אפריל, תיירים יש גישה לבקר את המערה, הממוקם ישירות מתחת למפל.

"Abisko"

זהו שמו של הפארק הלאומי, השוכן במחוז לפלנד. הוא ממוקם בסמיכות לגבול עם נורבגיה. השטח של הפארק מתחיל מן האגם Turnetresk ורץ 15 ק"מ בצד הדרומי מערבי. שטחו הכולל של שטח זה, המוגן ברמת הרשות המחוקקת, הוא כ -77 קמ"ר. תאריך הקמת הפארק הוא 1909.

כאן נשמר אופיו של שבדיה, שתמונתו למטה, בצורתה המקורית. עם זאת, המשאבים שלה משמשים למטרות מדעיות. בשנת 1935 מוזגה תחנת המחקר של אביסקו לאקדמיה השוודית למדעים. בקיץ, תוכלו ליהנות מהלילות הלבנים בפארק, ובחורף - האורות הצפוניים.

ברכות מהחלל

אגם סיליאן הוא נכס נוסף כי אופי של שבדיה מתגאה. בקיצור, המאגר הזה הוא מכתש ענק שנוצר לאחר המטאוריט פגע 370 מיליון שנה. במשך שנים רבות, דיכאון זה היה מכוסה בשכבה עבה של גיר. לאגם יש אזור המאפשר לו לקחת את השורה השביעית בדירוג האגמים הגדולים ביותר בשוודיה.

ייחודה נעוץ בכך שיש בה איים רבים, שהארוך שבהם אינו עולה על 7.5 ק"מ.

Image

עולם החי

טבעו של שבדיה, שתאורו כולל לא רק את הצומח, אלא גם את עולם החי, הוא מגוון. לדוגמה, כדי לפגוש סנאי, זה בכלל לא הכרחי ללכת ליער, שכן ניתן לראות בקלות בעיר.

יש דובים חומים רבים ביערות, אשר, למרות רגליהם, לנוע מהר מאוד. וולברין היא חיה אחרת הדומה לדוב. צייד זה יש לסת חזקה שיניים גדולות. אין לו כמעט אויבים. נע במהירות ובשקט, אבל חי רק עשר שנים.

בנוסף, טבעו של שבדיה עשיר בחנים, בדים, שועלים, מוסקרטים ומינק אמריקאי.

מאמרים מעניינים

Esqueleto del búho: características de la estructura. Mirada de búho

¿Qué llevar ballet?

Titán - Satélite de Saturno

La actriz Irina Shebeko: biografía, filmografía, vida personal.