Фігурист Олександр Грачов: біографія і фото

Anonim

Грачов Олександр Павлович - відомий фігурист Росії, який в парі з Оленою Романівської став чемпіоном світу серед юніорів у 2004 році, а в юнацькому чемпіонаті 2002 року обійняв почесне третє місце. На сьогоднішній день він є російським майстром спорту міжнародного класу.

Біографія: початок

Народився Олександр Грачов 28 липня 1984 року в столиці. У фігурне катання потрапив дуже рано, у віці чотирьох років.

парне катання

Всього танцювальних дуетів з Олександром Грачовим було два. Перша пара була з Оленою Костянтинівною Романівської. Ця прекрасна пара проіснувала більше п'яти років.

Image

Друга пара для танців на льоду була створена з Анастасією Олександрівною Платоновой, яка до фігуриста Грачова після отриманої травми каталася з Андрієм Максимишин. З новим партнером по льоду Грачовим дівчина пропрацювала два сезони, але, заявивши про свій відхід, вони до сих пір продовжують разом тренуватися.

Дует з Оленою Романівської

У дуеті з Оленою Романівської Грачов Олександр катався кілька років. Їх тренерами були чудові майстри парного фігурного катання Олена Кустарова і Світлана Алексєєва. Такий творчий дует зміг здобути кілька перемог. Так, вони кілька разів брали участь в чемпіонаті світу серед юніорів.

У 2002 році пара Олександра і Олени, незважаючи на те, що підкорювала глядачів своїм якимось чарівністю і душевністю танцю, змогла зайняти лише третє місце і отримати бронзову медаль. Але зупинятися на цьому дует не збирався. Вже на наступний рік з новою програмою вони беруть участь в цьому ж конкурсі і знову отримують бронзову медаль і почесне третє місце.

Image

Лише тільки в 2004 році дует Олександра Грачова і Олени Романівської переміг на цьому чемпіонаті юніорів і зайняв почесне перше місце. Після цього було і участь в чемпіонаті Росії. Але тоді, в 2006 році, вони змогли зайняти лише четверте місце. Але навіть це місце в чемпіонаті дозволило їм увійти в російську збірну, яка виступала в Турині на Олімпіаді. Але дует Грачова і Романівської був запасним.

Після першого, такого складного і серйозного, виступи на "дорослому" чемпіонаті світу, де вони стояли в таблиці лише на двадцять третьому місці, цей дует фігурного катання розпався. Олена Романовська знайшла свого нового партнера в Канаді, а Олександр Грачов не виступав ще цілий рік.

Чемпіонат світу 2006 року

Переломним моментом в дуеті Олександр Грачов і Олена Романовська став чемпіонат світу 2006 року. Завжди союз ковзанярів організовує такий чемпіонат щорічно, він вважається найпрестижнішим. Зазвичай фігуристи свою майстерність представляють в різних категоріях: одиночне катання як чоловіками, так і жінками, а також парне фігурне катання і спортивні танці на льоду.

Image

У березні 2006 року чемпіонат світу проходив у канадському місті Калгарі, де було представлено двадцять чотири фігуриста і двадцять пар показували свою довільну програму. Незважаючи навіть на те, що і танець, і техніка виконання танці були прекрасними, пара виявилася всього лише на двадцять третьому місці. З цього моменту між московської фігуристкою Оленою Романівської та Олександром Грачовим почався розкол.

Дует з Анастасією Платонової

Пропустивши один сезон, Олександр Грачов, фото якого представлено в цій статті, знайшов нову партнерку для парного фігурного катання. Нею стала Анастасія Платонова. У новому складі цей дует виступав і в 2008 році на чемпіонаті Росії. На цей раз пара Грачова і Платоновой в таблиці переможців стояла на п'ятому місці. У цьому сезоні вони більше ніде не брали участь, а лише тільки наполегливо тренувалися.

Але вже в наступному сезоні 2008-2009 року ця нова і успішна пара брала участь в турнірі «Фінляндія Трофі», де посіли друге почесне місце і завоювали срібні медалі. У цьому ж сезоні вони брали участь і в Гран-прі, де на одному з етапів потрапили лише тільки на сьоме місце.

Image

Брала активну участь ця пара і в чемпіонаті Росії в 2009 році, де вони лише тільки підтвердили свій колишній успіх, завоювавши п'яте місце. Тоді успішний дует вирішують змінити тренера і переходять до Олександра Жулин. Сподіваючись на перемогу, Олександр Грачов і Анастасія Платонова беруть участь в чемпіонаті Росії 2010 року. Цей дует виявляється на сьомому місці в таблиці перемог. Але їх виступ виявився настільки невдалим, що вони вирішують назавжди закінчити свою кар'єру в фігурному катанні.

Чемпіонат Росії з фігурного катання

У чемпіонаті Росії з фігурного катання ця успішна пара виступала кілька разів, але перемогу так і не змогла здобути. Так, їх перша участь в цьому чемпіонаті відбулося в 2008 році. Довго переживали через те, що, увійшовши в десятку найсильніших, вони так і не змогли зайняти почесне місце на п'єдесталі нагородження.

Image

Але вже на наступний рік ця прекрасна пара знову подавала заявку на участь в чемпіонаті Росії. І знову їх довільна танцювальна програма була виконана чудово, хоча і техніка її виконання була прекрасною. Але ось тільки за кількістю набраних балів вони знову опинилися на п'ятому місці в рейтинг-таблиці перемог цього чемпіонату.

Третій раз ця пара виступала на чемпіонаті Росії в 2010 році, і цей виступ був уже менш успішним. Розчарувавшись, молоді та талановиті фігуристи вирішили покинути фігурне катання.

Олександр Грачов і сучасність

Незважаючи на те що ще в 2010 році танцювальна пара Грачова і Платоновой заявила про те, що покидає спортивні танці, але до сих пір вони залишаються затребуваними. Цей дует досі разом і радує глядачів і шанувальників їхньої творчості оригінальними і незвичайними програмами, серед яких виділяються такі номери, як «Лезгинка» та інші програми, де яскраво простежуються арабські, дагестанські і східні мотиви.

Але і зараз ця прекрасна пара чекає пропозицій і завжди бере активну участь у всіх програмах, куди їх запрошують. Вони постійно перебувають у якомусь новому творчому пошуку. Про це у всіх своїх інтерв'ю говорить і сам талановитий фігурист Олександр Грачов. Москва як і раніше залишається місцем їх постійних тренувань. Але все частіше російські фігуристи стали замислюватися і про тренерську роботу.

Олександр Грачов, фігурист, якого знає і любить вся Росія, в одному зі своїх інтерв'ю повідомив, що кататися їм хочеться, але ось можливості для цього поки немає. Складнощі вони вбачають у тому, що в даний час вони не входять до складу російської збірної команди. Але це не означає, що цей прекрасний дует закинув тренування. Кожен день тренуються, так як їх організм, за словами спортсмена, вже не може по-іншому.