Jaka jest temperatura w bagażniku samolotu: zasady transportu, normy, recenzje

Anonim

Nawet ci, którzy nigdy nie latali samolotem, wiedzą, że zawsze jest komfortowa temperatura, niezależnie od tego, jak zimno jest na zewnątrz. A jaka jest temperatura w bagażniku samolotu, kiedy leci on na wysokości ponad 10 km? Dzisiaj wyjaśnimy nieco tę kwestię.

Dlaczego pasażerowie martwią się tym pytaniem?

Wiele transportuje narkotyki, zwierzęta, kwiaty i produkty spożywcze, które wymagają określonej temperatury. Jeśli samolot jest zimny, wszystko to może zostać utracone.

Image

Samoloty pasażerskie lecą na dużej wysokości, gdzie reżim temperaturowy znacznie różni się od tego na ziemi. Na przykład, jeśli powietrze poniżej jest podgrzewane do +25 stopni, to na wysokości 8-10 km temperatura może spaść do -40 stopni. Im wyższa płaszczyzna, tym niższa.

W rezultacie pasażerowie mają następujące pytania, na które nie zawsze mogą znaleźć odpowiedzi:

  • Jaka jest temperatura w bagażniku samolotu podczas lotu wiosną, jesienią lub w innych porach roku?
  • Co zrobić, jeśli musisz latać z psem lub kotem? W końcu jest przekazywana do bagażnika, a przy tak niskiej temperaturze zwierzę na pewno zamarznie.
  • Żywność i leki również zamarzają podczas transportu?

Jaka jest temperatura w bagażniku samolotu produkcji zagranicznej i rosyjskiej

Pasażerowie nie mają powodów do obaw, ponieważ w nowoczesnych samolotach pasażerskich w ładowni zawsze występuje dodatnia temperatura. Jaka jest temperatura w bagażniku samolotu podczas lotu? Oto kilka przykładów:

  • W Boeingu - zawsze wygodne 15-20 stopni.
  • W miejscu, gdzie bagaż jest przechowywany w Airbusa, powietrze jest podgrzewane do około 25 stopni.

Image

Ale jaka jest temperatura w bagażniku rosyjskich samolotów:

  • W samolotach TU-134 i TU 154 zakres temperatur wynosi od 12 do 15 stopni Celsjusza;
  • IL-86 i IL-96 - + 10 … + 15 stopni.

Systemy grzewcze są nieobecne tylko w samolotach towarowych iw niektórych modelach pasażerskich starej produkcji.

W rezultacie, jeśli przewozisz ładunek samolotami tego typu, powinieneś wiedzieć z wyprzedzeniem o obecności systemów grzewczych i wskaźników minimalnej temperatury na jednej lub innej wysokości. Być może ładunek będzie mógł wsiąść do kabiny.

Airbus A-319 i A-320

Posiada kilka przedziałów bagażowych i ładunkowych (zwanych dalej BGO): przód (bez systemów ogrzewania i wentylacji), tył (wyposażony w system wentylacji i ogrzewania, odpowiedni do transportu zwierząt), z tyłu (ma tylko system wentylacji).

W rezultacie zwierzę może być transportowane tylko w tylnym przedziale, gdzie temperatura powietrza zawsze będzie wyższa od zera.

Airbus A-321

Wszystkie Airbus A-321 (z wyjątkiem VP-BPC, VP-BPO) mają bagażnik bez ogrzewania. Dlatego przy zakupie biletu i konieczności transportu zwierzęcia lepiej jest wyjaśnić, jaka jest temperatura w bagażniku samolotu określonego typu.

„Boeing 737-800”

Posiada przednią i tylną BGO bez ogrzewania i wentylacji. Jaka jest temperatura w bagażniku samolotu podczas lata?

W procesie transportu reżim temperaturowy w CSO wynosi od 0 do +5 stopni, dlatego nie zaleca się transportu zwierząt na tego typu Boeingach. Ale w Boing 767 i 777 temperatura powietrza nawet w zimie sięga + 15 … + 20 stopni.

Embraer E-170

Image

Wyposażony w dwa BCS (przód i tył). Obie są uszczelnione, posiadają czujniki dymu i systemy gaśnicze, ale z tyłu nie ma systemu kontroli temperatury. Ale przednia BGO jest ogrzewana z kabiny pasażerskiej od zewnątrz wzdłuż konturu, dzięki czemu można przewozić w niej zwierzęta.

Jaka jest temperatura w bagażniku samolotu podczas lotu w zimie? Nawet w zimie wskaźniki temperatury będą wynosić co najmniej + 12 stopni.

Czy zwierzę może zamarznąć: przeglądy pasażerów

Nawet jeśli wiesz, jaka jest temperatura w bagażniku samolotu, musisz znać zasady transportu zwierząt. Niektórzy pasażerowie opowiadają okropne historie o nieznośnych warunkach, w jakich są transportowani.

Ktoś mówi, że temperatura w miejscu, w którym przewożą bagaż, jest zbyt niska, podczas gdy inni twierdzili, że sami widzieli mróz na klatkach ze zwierzętami.

Jak już wspomniano, minimalne wskaźniki temperatury w bagażniku większości samolotów nie spadają poniżej +12 stopni. W bardziej nowoczesnych samolotach istnieje ręczne ustawienie wymaganej temperatury pomieszczenia.

Image

Ale jeśli zwierzę zostało umieszczone w niewłaściwym przedziale (gdzie nie ma ogrzewania i wentylacji), jest to błąd personelu, a pracownik zostanie ukarany.

Chociaż istnieje całkowita kontrola nad wszystkim, co dzieje się na lotnisku i na pasie startowym, więc wszystkie błędy są zminimalizowane. Ponadto personel przeprowadzający odprawę, transport, odbiór i przetwarzanie zwierząt jest przeszkolony i posiada ważny certyfikat.

Na wszystkich etapach obsługi i transportu lotniczego zwierzęta powinny być chronione przed dymem, hałasem, zimnymi powierzchniami, przeciągami, opadami, wysokimi i niskimi temperaturami. W rezultacie personel linii lotniczych musi umieścić zwierzę w ciepłym przedziale ładunkowym.

Wszystkie żywe istoty mają pierwszeństwo przed innymi towarami, więc są najpierw obsługiwane.

Jak przewozić zwierzęta?

Image

Zwierzęta ważące ponad 8 kilogramów muszą być koniecznie przewożone w specjalnych pojemnikach i ze wszystkimi niezbędnymi dokumentami. Pojemnik musi być odporny na uderzenia, z wodoodpornym dnem i materiałem, który dobrze wchłania wilgoć.

Ważne jest, aby bezpiecznie je zamknąć, aby zwierzę nie mogło się uwolnić. Powinien być wygodny, rozmiar klatki powinien pozwolić psu lub kotowi na cichą realizację odwrócenia i stać wysoko.

Maksymalna waga żywej istoty, która jest transportowana samolotem pasażerskim, nie może przekraczać 52 kilogramów. Kraje europejskie ograniczają tę liczbę do 32 kilogramów.

Jeśli konieczne jest przewiezienie cięższego zwierzęcia, użyj do tego odpowiedniego pojazdu. Jaka jest temperatura w przedziale bagażowym tego typu samolotów? Musi to być wskaźnik pozytywny, aby żywa istota nie zamarzła.

Małe zwierzęta i ptaki można przewozić w kabinie z pasażerami w specjalnie wyposażonych klatkach, które są umieszczone pod siedzeniem. Tylko klatka musi być pokryta czarną tkaniną. Musisz mieć ze sobą wszystkie dokumenty i apteczkę weterynaryjną.

Ciekawe fakty

Jeden z zabawnych incydentów miał miejsce w linii lotniczej Alaska Air, a raczej w jednym z przewoźników, którzy zasnęli w bagażniku Boing 737. Po kwadransie samolot musiał wylądować z tego powodu, ale na szczęście nic się nie stało.

Pomimo ochrony przed zmianami temperatury w bagażniku, zwierzęta często umierają z powodu złamanego serca. Nie każdy może tolerować silne spadki ciśnienia i hałas podczas startu i lądowania.

Image

Tak, w bagażniku nie wszystkie samoloty mają izolację akustyczną, więc zwierzęta mogą słyszeć straszny pomruk, kiedy samolot leci. Tutaj każdy może umrzeć ze strachu, chociaż zrozumie, że to tylko hałas silnika. A żywa istota nawet nie rozumie, co to jest i gdzie jest w ogóle.

Dlatego powinieneś pomyśleć kilka razy, czy warto ryzykować życie bezbronnego zwierzęcia takiego jak to.

Podsumowując

Teraz wiesz, jaka jest temperatura w bagażniku samolotu podczas lotu jesienią i w innych porach roku. Bagażnik jest zaplombowany, utrzymuje pozytywne wskaźniki, jest wentylacja - ogólnie rzecz biorąc, komfortowe warunki są zapewnione dla lotu każdej żywej istoty.

Dlatego nie możesz się martwić o swój bagaż i zwierzę, które latają zgodnie z zasadami w bagażniku nowoczesnego samolotu.

Interesujące artykuły

Guldbärande floden Vacha, Bodaybinsky distrikt. Egenskaper i området

Du tror inte omedelbart vilken färg huden på en isbjörn

Internationella och utländska ekonomiska relationer

Kyrkan St. George i Ladoga. St George's Church (Old Ladoga)