ליאנה ז'באניה - שחקנית קולנוע ושחקנית קולנוע

Anonim

ליאנה ז'באניה - שחקנית, אמנית מכובדת של ה - RSFSR. במהלך השנים בתיאטרון הנוער שיחקו יותר מחמישים תפקידים. הדמויות המדהימות ביותר שלה על הבמה הן: טטיאנה פבלובנה ("נער"), פקלושה ("סופת רעמים"), הרוזנת ברטה ("אונדין") ועוד. המאמר יתאר ביוגרפיה קצרה של האמן.

ילדות

זווניה ליאנה דמיטריבנה נולדה בטביליסי ב -1949. כשהילדה היתה בת שש, נסעה משפחתה ללנינגרד. הנה ליאנה ובילתה את רוב ילדותה. עכשיו השחקנית נזכרת בחום במפגשים המשפחתיים סביב השולחן העגול של סבתה. גם אז, הילדה הקטנה מול הקהל המורכב, מפגינה יכולות אמנותיות. אביזר ליאנה שימש כמדים ימיים של סבה, כומתה וכובע. בבית הספר נכנסה הילדה למועדון התיאטרון, שם בימה באופן עצמאי מחזה בצ'כוב ושיחקה את מארוצקין שם.

Image

שחקנית או במאי?

לאחר לימודיה מבית הספר, ליאנה Zhvania החליט להיכנס למחלקת המשחק של LGITMIK, שבראשו עמד המורה ליאוניד Makariev. המונולוג של המלט שנקראה על ידי הנערה לא הרשים את המאסטר. בנוסף, המורה ציין כי המראה של Zhvania אינה תואמת כלל את החוויות שהיא מנסה להעביר. האמן העתידי נעלב על ידי מקאריב, אך לא איבד אותה, ולאחר שעזב את הקהל, הפך תור למועמדים למחלקת הכוונת. לליאנה היה מושג מעורפל על הכיוון הזה, אבל בהיותה הרפתקה, החליטה לנסות את מזלה.

הראיון נערך על ידי מאסטר ידוע של זירת, Zinovy ​​Korogodsky. ז'ווניה עברה שני שלבים, ובשלישית היא נשאלת שאלה לא צפויה, אבל הגיונית למדי: "מה הבמאי בתיאטרון?". השחקנית לעתיד היתה מבולבלת, ואחרי שתיקה ארוכה הניחה את הדלפק: "ובאמת, למה?". על ידי זה, עשה Zhvania Korogodsky וחברים אחרים של ועדת הבחירה לצחוק. מטבע הדברים, הם לא לקחו את הילדה למחלקת הכוונת, אבל הם המליצו ללכת ישר לשנה השנייה של המשחק.

ליאנה למדה אצל אדוניהם - לב דודין וזינובי קורוגודסקי. אלה האנשים שהשחקנית רואה בהם מנחים במקצוע. כשהילדה נרשמה בשנה השנייה, התלמידים כבר עסקו בהמצאת חדרים להופעה. ליאנה הרגישה לא בנוח - היא פחדה שהיא לא תעמוד בציפיות של זינובי יאקלוויך. אבל קורוגודסקי הצליח להניע את הנערה ונתן לה ביטחון עצמי.

בכל הראיונות, השחקנית ליאנה ז'באניה מזכירה את מדריכיה בהכרת תודה וחמימות. האמן מציין שהם לימדו את האתיקה שלה, את המוסר שלה ואת היכולת לשפר את אישיותה. לקחי דודין וקורוגודסקי נשאו את כל חייה.

Image

"שנים עשר חודשים"

יחד עם ליאנה, נטליה פופובה למדה בקורס. הם היו שונים לחלוטין - נטשה ניתן לייחס חולמים סנטימנטלי, ליאן - להרפתקנים. אבל זה לא מנע את הבנות להיות חברים. עם הופעת מופע הסיום, הבמאי אנטולי גרניק הבחין בהם והציע לבדוק בסרט "שנים עשר חודשים". אחרי הליהוק הוא נתן לנטליה את התפקיד של הבת החורגת, וליאן אישרה את תפקידה של המלכה.

הסרט "שנים עשר חודשים" שוחרר בתחילת 1973 והתקבל בחום על ידי הקהל. נטליה Popova וליאנה Zhvania מיד זכה לתהילה הלאומית. למרות הגיבורה של מאמר זה טוען כי הצלחה כזו התאפשרה הודות אנטולי גרניק, אשר שומר על אווירה יצירתית וחמה על הסט. הסרט זכה גם לפופולאריות של שחקנים בולטים אחרים שכיכבו בו: ליאוניד קורבלב, ג'ורג'י טייק, לב למקה, אולגה וויקלנד, טטיאנה פלצר וניקולאי וולקוב.

Image

לנינגרד טיוז

זה היה שם כי ליאנה Zhvania הלך לעבודה לאחר סיום הלימודים. הייעוד שלה היה המקום. באשר לסרט, אחרי "שנים עשר חודשים", היא עדיין שיחקה כמה תפקידי קאמו, ואז נעלמה מהמסכים במשך שנים רבות. למען התיאטרון סירבה ליאנה הצעות רווחיות רבות. אפילו עם קירה מורטובה המוכשרת, ז'ווניה לא רצתה לשתף פעולה.

במהלך שנות העבודה בתיאטרון לצעירים, השחקנית ניגנה יותר מחמישים תפקידים, מטרגי לקומיקס. על הבמה היא הצליחה לבטא את הדימויים הבאים: טטיאנה פאבלובנה ("נער"), פקלושי ("סופת רעמים"), הרוזנת ברטה ("אונדין"), נסטיה ("מורה לקצב"), סבתא ("כוכב טילר"), נסטסיה ("השטן המת"), הזמרים ("צחים קטנים"), סופיה ("הצללים") ועוד רבים.

בקריירה התיאטרון היו ג'באניה עליות ומורדות. לפעמים חשבה ליאנה לעזוב את תיאטרון הנוער ולצאת מלנינגרד. אבל סרגיי יורסקי, שאתו הכירה מאז נעוריה, הניא את הנערה בצעד שכזה. רק בזכות האיש הזה לא עשתה ליאנה ז'באניה את התיאטרון. לאחר מכן, האמן מעולם לא הצטער על החלטתה.

Image

חיים אישיים

ליאנה הצעירה שמה לב לאנשים רבים. עמנואל מרשק עצמו התאהב בילדה על הסט של הסרט "שנים עשר חודשים". המשוררת הקדישה פסוקים רבים לג'וואניה, אך היא סירבה. את ידי השחקנית ביקשו יורי סנקביץ '(מציג הטלוויזיה) ואת ויקטור בורובסקי (מומחה לתיאטרון). אבל האוהדים התעקשו שליאנה נטשה את ההצגות. ולבו של האמן היה רק ​​על הבמה.

למרות שבסוף היא התחתנה. הנערה הצליחה לכבוש את אלכס - סטודנטית לרפואה שהיתה צעירה בחמש שנים מז'באניה. עד מהרה נולדו לבני, אנסטסיה. אבל אז חיי המשפחה של אלכסיי וליאנה לא הסתדרו. בן הזוג האמין כי הילדה צריכה לעזוב את תיאטרון הצעירים ולעשות קריירה בקולנוע. במחצית השנייה של שנות ה -80 זה יהיה נכון מבחינה כלכלית. אבל הסצינה היתה זו שבלעדיה ליאנה ג'באניה לא יכלה לדמיין את עצמה. חייו האישיים של האמן נהרסו בסופו של דבר, ונישואיהם נפרדו. אלכסיי הפך לאונקולוג ויצא לחו"ל, ויצר שם משפחה נוספת.

Image

במאה החדשה

עכשיו ליאנה ז'באניה, שהביוגרפיה שלה הוצגה לעיל, ממשיכה לעבוד בתיאטרון הנוער. זה מוסר לא כל כך הרבה, ובעיקר משחק חלקים קצת. הצופים יכלו לראות אותה בסדרות כמו "כוח קטלני", "אופרה -2" ועוד רבים אחרים.

מאמרים מעניינים

Kindral Sherman on maailma suurim puu. Giant sequoia

Venemaa pikkus: mitmesugused maastikud samadel laiuskraadidel

Uljanovski piirkonna kliima: omadused

Nali lõppes kuradi eest ise (video)