Mis on kuulus USA president A. Lincoln? Memorial Washingtonis: kirjeldus, ajalugu, teave turistidele

Anonim

Abraham Lincoln - üks Ameerika Ühendriikide kuulsamaid presidente. See oli ta, kes valitses kodusõja ajal ja võitis selle, lõpetades orjatöö ja legaliseerides kõigi kodanike võrdsuse ja vabaduse. Täna ei tea mitte ainult ameeriklased, vaid paljud teiste riikide esindajad, kes Lincoln on. Ameerika Ühendriikide mälestusmärgi 16. president on üks Washingtoni ikoonilistest vaatamisväärsustest ja on huvitav iga turistile.

Looduse ajalugu

Image

Lincoln tegi palju oma riigi ja Ameerika rahva heaolu nimel. Otsus selle silmapaistva poliitilise näitaja mälestamise kohta tehti 1867. aastal. Erinevatel põhjustel lükati aga suurepärase kompleksi ehitamise algus edasi ja lükati edasi. 1913. aastal valiti ehitusplatsil lõplikult ehituseks ja projekt kiideti heaks. Aasta hiljem pandi alus kivi. 1922. aastal avati suur avamine. Tseremoonial osales suure presidendi poeg Robert Todd Lincoln. Mälestusmärk osutus muljetavaldavaks ja uskumatult ilusaks. Täna on see populaarne turismisihtkoht. Ametlikult haldab seda National Park Service.

Vaatamisväärsuste kirjeldus

Image

Projekti autoriks on arhitekt Henry Bacon, kes tegi ettepaneku viia muistne mälestusmärk iidse templi traditsioonidesse - suurepärase kolonadi ja teiste iseloomulike elementidega. Selle suurepärase hoone ehitamiseks kasutati lubjakivi, mis toodi Indiana ja marmor, mis on kaevandatud Colorado. Hoone fassaadi ümbritseb 36 veergu - nii palju riike ühendati päevaga, mil Lincoln suri. Memorial ei ole mitte ainult silmapaistva poliitiku mälestusmärk, vaid ka kõigi Ameerika rahva ja kodanikuvabaduse esindajate võrdsuse sümbol. Hoone seintel saate lugeda 48 Ameerika riigi nimesid (kuna paljud neist olid lõpetamise ajal). Hiljem ilmus veel kaks: Hawaii ja Alaska - viimased riigid, millega liituda, nii et neid nimetatakse eraldi tabelis.

Suure presidendi kuju

Image

Tähelepanu väärib mälestusmärgi ilmumist. Toas on suur Lincoln'i kuju. Skulptuuri kõrgus on 5, 79 meetrit ja kogumass 175 tonni. President on kujutatud istuvas asendis mugavas toolis. Tema nägu juhitakse Capitoli ja Washingtoni monumenti. Erinevad linnade legendid tõlgendavad skulptuuri koostise seda omadust erinevalt. Kõige tavalisem versioon on aga see, et Lincoln kaalub neid hooneid rahulikult ja mõtlikult, ilma et nad väljendaksid elavaid tundeid. Mälestusmärgi sees on ka kaks mälestustahvlit, ühel neist trükiti presidendi kõne avamise ajal ja teiseks apellatsioonkaebus pärast Gettysburgi lahingut. Mälestise sisemus on kaunistatud freskodega, mis peegeldab suure poliitiku elu ja isiklikke veendumusi.

Huvitavad faktid ja rahva legendid

Mõnede versioonide kohaselt ei ole Lincolni kuju lihtne. Väidetakse, et president Robert E. Lee nägu, vaadates endist maja ja nüüd kalmistu, on nikerdatud presidendi juhile. Teine populaarne veendumus on, et Lincoln käsib oma initsiaalid viipekeeles. Rahvusparkide talituse esindajad keelduvad ametlikult sellistest linnade legendidest. Vahepeal tundis skulptor, kes selle kuju lõi, tõesti Ameerika viipekeelt ja võib kergesti anda presidendile õige positsiooni.

Kuidas jõuda Lincoln Memorialisse?

Image

Täna on üks peamisi Ameerika inimeste vabaduse ja võrdõiguslikkuse sümboleid turistide külastamiseks aastaringselt avatud. Mälestusmärk asub Washingtoni riiklikus ostukeskuses ja selle külastuse ajal näete teisi olulisi vaatamisväärsusi. Selle monumendi kõrval on kuulus vahuvein. Täpne asukoht: 2 Lincoln Memorial Circle, Washington, Columbia ringkond 20037, Ameerika Ühendriigid. Kui te ei ole Ameerika Ühendriikidega tuttav, tea, et see on piisav, et pääseda Washingtonisse ja küsida kohalikult, kus asub Lincoln Memorial. Hoiatus: pärastlõunal on liiga palju turiste. Kui soovite mälestise suurust täielikult kogeda ja jätta oma mõtetega üksi, tule varakult hommikul või pärast päikeseloojangut. Öösel on majesteetlik mälestusmärk esile tõstetud ja tundub täiesti erinev päevast, kuidagi müstiliselt.

Kas kõik meeldib Lincoln Memorial (WA)?

Image

Ameerika kodanikud on eriti tundlikud oma riigi ajaloost ja mineviku silmapaistvatest isikutest. Kõik koolilapsed on kaasatud sügava patriotismi ja erilise suhtumisega poliitikutesse. Abraham Lincoln (temale pühendatud mälestusmärk on juba ammu peetud üheks Washingtoni kõige olulisemaks sümboliks) on ka tema rahvale üks eriesindajatest, kes andsid olulise panuse oma riigi jõukusse. Hoolimata levinud armastusest ja lugupidamisest, ei meeldi ilmselt 16. riigipea peamine mälestusmärk kõigile. Lincolni mälestusmärgile viidi vandalsid kaks korda mõrva. Tagasein värviti esmakordselt ja kuju jalamil tehti teist korda värvi. Nendel juhtudel süüdi mõistetud isikud ei suutnud oma tegevuse motiive piisavalt selgitada. Need vahejuhtumid raputasid avalikkust, enamik Ameerika Ühendriikide häid kodanikke oli ärritunud ja nördinud. Mälestust peetakse üheks rahvuslikust sümbolist ja enamik Washingtoni elanikke.

Huvitavad Artiklid

דניס בידו: עם סטריאוטיפים ומורכבות. סיפור ההצלחה של מודל פלוס

אנחנו לוקחים את הסל וללכת לחפש איפה התותים לגדול

מיהו האינטלקטואל. יש לדעת

השחקנית אורסוליאק אלכסנדרה: ביוגרפיה, חיים אישיים, צילום. התפקידים הטובים ביותר