Mis on makro- ja mikroökonoomika?

Anonim

Makro- ja mikroökonoomika on olulised teadused käimasolevate äriprotsesside uurimisel. Mida nad õpivad? Kuidas? Need, samuti mitmed teised küsimused, vastatakse artiklis.

Üldine teave

Image

Mis on makromajandus? Selle skoori teooria on selge eraldatus. Makromajandus tegeleb rahvamajanduse või kogu tööstuse toimimise uuringuga. Tema huvides on sellised üldised protsessid nagu kasv, töötus, valitsuse regulatsioon, eelarvepuudujääk jne.

Makromajandus käsitleb selliseid termineid nagu kogunõudlus ja -nõudlus, RKT, SKP, maksebilanss, tooraine, tööjõud ja rahaturg. Laiaulatuslikud agregaadid.

Mikroökonoomika uurib majandustegevuses osalejate käitumist tootmise, levitamise, vahetuse ja tarbijate tegevuse rakendamisel. See tähendab, et peamine erinevus on see, millisel tasemel nad töötavad. Nüüd vaatame lähemalt, milline on makro- ja mikroökonoomika.

Üldplaan

Makromajandus uurib riigi või mitme riigi majandussektori toimimise ja arengu mudeleid. Tema jaoks ei ole erinevalt mikroökonoomikast erinevad turud ja eri liiki konkurentsiga seotud hinnakujundused huvipakkuvad. Makromajandusliku plaani koostamisel on vaja kokku leppida erinevustest ja sõltuvusest põhipunktidest. Sellega seoses tekivad huvitavad hetked.

Uuringu omadused

Image

Rõhk asetatakse makromajandusele, kuigi üksikute punktide selgitamiseks pööratakse tähelepanu mikroökonoomikale. Nii:

  1. Makromajanduslik analüüs kasutab koondväärtusi. Näiteks võime osutada SKP näitajale. Mikroökonoomika on huvitatud üksiku ettevõtte toodangust. Makromajanduse huvides on ka hinna tase majanduses, mitte konkreetsete kaupade maksumus. Koondmaterjalid ühendavad endas nii tootjad kui ka ostjad.
  2. Makromajandus ei võta analüüsi käigus arvesse üksikute majandusüksuste käitumist, mis on kodumajapidamised ja ettevõtted. Mikroökonoomika puhul on nad sõltumatud.
  3. Riigi või tööstuse tasandil töötades kasvab pidevalt majandust loovate üksuste arv. Makro- ja mikroökonoomika hulka kuuluvad välisriikide tarbijad ja tootjad. Mikroanalüüsi tööriistakomplekti kasutamisel ei võeta reeglina arvesse väliseid majanduslikke tegureid.

Makromajanduse kohta

Image

See teadus ei ole ainult kõigi majandussektori elementide mehaaniline summa, kus on mitmeid kohalikke piirkondlikke, ressursside, tööstuse turge ning palju tarbijaid ja tootjaid. Makromajandus on ka majanduslike sidemete kogum, mis ühendavad ja määratlevad rahvamajanduse üksikud elemendid üheks tervikuks. Selle näitajad on järgmised:

  1. Suurte tootmispiirkondade vahelise tööjaotuse olemasolu (mitte ainult kogu majanduses, vaid ka üksikutes piirkondades).
  2. Tööalane koostöö, mis pakub tootmist ja suhet erinevate struktuuriüksuste vahel.
  3. Riikliku turu olemasolu, mis esindab kogu riigi majandusruumi.

Makro- ja mikroökonoomikat iseloomustab ka asjaolu, et materiaalne rikkus on esimene alus. Laiemas tähenduses tähendab see termin kõiki ressursse, mis on riigis ja mida on vaja vajalike kaupade tootmise tagamiseks. Selleks peab olema konkreetne majanduslik alus, mis suudaks pakkuda olemasolevaid riiklikke huve ja vajadusi.

See sõltub suures osas taotletavast poliitikast ja olemasolevast infrastruktuurist. Samas tasub märkida finantsturu rolli makro- ja mikroökonoomikas. Õige avaliku korra ja aususega inimesed, kes kasutavad oma teenuseid, saate olulise majanduskasvu. Ja vastupidi - kui te tegutsete kummalisel kombel, on negatiivne mõju äärmiselt tugev.

Mikroökonoomika kohta

Image

Ta õpib üksikute ettevõtete ja kodumajapidamiste tasandil. Niisiis, mikroökonoomiliste vahendite abil saab uurida, miks tarbijad valivad teatud hulk hüvesid, ostavad konkreetselt ettevõttelt, kuidas on kujunenud hinnad ja kui ökonoomne on kasutatud turumeetodid.

Seega pööratakse suurt tähelepanu tootmise ja turustamise korraldamise aspektidele. Samal ajal uuritakse ka kodumajapidamiste vajadusi, nende tegevuse spetsiifilisust konkreetsetel turgudel, intressimäärasid pangandusasutustes teatud vajadusteks - st kõike, mis on moodsa majanduse struktuuri aluseks.

Järeldus

Image

Siin on meie arvates peetud makro- ja mikroökonoomika kontseptsiooni. Loomulikult on nende spetsiifilisus, et lihtsalt selle teabe tundmine ei ole piisav. Teil peab olema võimalus seda ka praktikas rakendada. Ja sellega on kahjuks sageli märkimisväärseid probleeme. Teisest küljest on makromajanduslikuks ja mikroökonoomiliseks osutuv teave aluseks edasistele tegevustele.

Kõige tõhusam viis uute andmete saamiseks on katse ja viga. Täieliku verevalumite arvu saab aga oluliselt vähendada, kui kasutame kogu maailma veebi pakutavat teavet ja erinevaid ettevalmistavaid kursusi, mida korraldavad mitmed mitteriiklikud asutused.

Huvitavad Artiklid

De mærkeligste tatoveringer i verden: fotosamling

"Nürnberg-æg": mesterværker af tyske urmakere

Filmografi og personlige liv af Hollywood skuespiller Barbo Adrienne

Afrikanske mønstre, ornamenter og motiver.