Pievų ir sodų karalienė yra ramunė. Saulėtekių tipai

Anonim

Yra daug rūšių (2000 m.) Tik didelių saulėgrąžų. Daugelis žmonių yra įpratę juos pristatyti baltomis gėlėmis su geltonu viduriu. Ir tai nėra visiškai tiesa.

Image

Daugelis auga saulėgrąžų sode. Jų rūšys yra ribotos dviejų ar trijų. Tačiau tarp pirmiau minėtų rūšių yra daug skirtingų saulėlydžio atspalvių, panašių į struktūrą ir reprodukciją, panašus į sodinimą ir priežiūrą. Daugeliui jie gali atrodyti toli nuo spalvų, su kuriomis esame įpratę. Bet tai yra tikri saulėgrąžos.

Ramunėlių rūšis

Eurazijos šalyse Šiaurės ir Pietų Amerikoje yra apie 40 rūšių saulėgrąžų. Rusijos platumose dažnai matote ramunėlių vaistinę ir kvapiąją. Panašūs pavadinimai yra tam tikri piretrumo, kukurūzų, ramunėlių ir ramunėlių (ramunėlių kvapo) tipai.

Beveik visur galite rasti bekvapę ramunę, visiškai bekvapę. Ramunė yra labai panaši į ją. Tačiau jie turi skirtumų.

Tarp gėlių, augančių gamtoje, yra metinių ir daugiamečių saulėgrąžų. Jų įvairovės tipai. Apsvarstykite įdomiausius saulėgrąžų rūšis, dažnai paplitusias daugelyje šalių.

Echinacea purpurea yra viena iš labiausiai augančių rūšių, ryškių žiedlapių, apsuptų geltonai rudos spalvos kūgio formos centru. Gėlių stiebas puošia balti plaukai ir tamsiai žali lapai. Ši gėlė yra įdomi, nes jos centrinis kūgis iš tiesų yra mažos gėlės, o jo šviesūs žiedlapiai yra lapai. Laukinės ežiuolės gausa auga Šiaurės Amerikoje.

Image

Gerberos, palyginti su kitų rūšių saulėgrąžomis, yra labai trapi ir gana kaprizingi augalai. Dėl spalvingų spalvų jie puikiai atrodo gėlių lovose ir puokštėse. Ši saulėgrąžų rūšis yra iš Madagaskaro, Pietų Afrikos ir Azijos.

Populiariausi chrizantemai yra didelio žiedo, palyginti su kitomis rūšimis, laukinėje gamtoje nėra. Ši rūšis yra hibridas Daisy, sukurtas Luther Burbank Kalifornijoje, todėl amerikiečiai patys tai vadina Shasta Daisy.

Ramunėlių vaistas

Gamtoje yra medicininė ramunė. Farmacijos ramunėlių rūšys skiriasi nuo įprastos ramunėlių. Farmacija ramunė turi gerų gydomųjų savybių. Tai žolinis metinis augalas, kurio aukštis yra 40 cm, ramunėlių kamieno šaknys yra silpnai šakotos. Stiebas labai šakotas plika, palieka nedidelį pakaitinį, du kartus išpjaustomas į smailias skiltis.

Image

Vaistinė ramunė (visų rūšių) turi malonų kvapą ir kartaus skonio. Šis augalas yra nepretenzingas ir nereikalauja priežiūros, todėl tai yra įprasta gamtoje.

Skirtumai medicinos ramunėlių nuo bekvapių

Vaistažolių balionai, kilę iš gėlių krepšelio, yra du kartus trumpesni nei įprastai bekvapiai. Vaistinės lapai skiriasi tuo, kad jie yra pinhole. Tiksliai tie patys lapai kitoje ramunėje - kvapni. Trūksta tik baltų gėlių su ilgomis kalbomis, kaip ir bekvapė, ši gėlė.

Ramunėlių kvapas yra kvapus, kaip ir vaisto kvapas, taip pat gana stiprus. Abi turi vertingų gydomųjų savybių. Vaistinių ramunėlių - metinių gėlių. Jei surenkate visas saulutes vienoje vietoje prieš jų sėklas, tada kitais metais gali nebūti nėščiųjų. Ramunė yra bekvapė, skirtingai nei vaistų rūšys, daugiamečiai augalai.

Geltonų margrijų rūšys

Voronika (arba kozulnik) - tai neįprasta geltona ramunėlė. Yra dviejų tipų šios spalvos. Tai yra doronicum - rytietiški ir gyslotiniai. Jie skiriasi daugiausia kojelių aukštyje ir pačių gėlių skersmeniu.

Pirmosios rūšys turi vertikalias, visiškai netiesiogines iki 50 cm aukščio šakas, o stiebo gale yra vienas geltonas krepšys (margrietiškas), kurio skersmuo yra apie 8 cm.

„Doronicum“ dygsniuotasis stiebas yra net iki 1, 5 metrų aukščio, pats gėlių skersmuo yra 10–12 cm.

Šios kukurūzų rūšys žydi nuo gegužės vidurio iki birželio vidurio (priklausomai nuo regiono). Ši gėlė nesudaro sėklų, jie dauginasi tik dalijant krūmus, todėl stiebai nupjaunami po žydėjimo.

Image

Geltona doronicum (ramunė) puikiai atrodo gėlių lovose nuo vėlyvo pavasario iki vasaros pradžios. Šios ramunėlės rūšys turėtų būti sodinamos gėlių sodo fone, nes jos žydi anksti ir praranda dekoratyvinį efektą. Taip, ir tarpusavyje (dėl skirtingų aukščių) jie turėtų būti paskirstomi pagal augimą atitinkamai gėlių lovoje.

Beveik visi saulėgrąžų tipai puikiai atrodo vienviečiuose ir grupiniuose soduose ant gėlių lovų, ir jie atrodo ypač įspūdingi ant žalios vejos.

Įdomios straipsniai

Viện sĩ Levashov Nikolai Viktorovich: tiểu sử, gia đình, sách, nguyên nhân cái chết

Làm thế nào để người Ai Cập cổ đại tiếp tục ảnh hưởng đến cuộc sống của chúng ta ngày nay?

Đạo diễn Kravchuk Andrei: tiểu sử và điện ảnh

Bảo tàng Lịch sử Tự nhiên Hoa Kỳ